Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Akrobatické lyžovanie: Slováci chcú v zámorí splniť olympijské limity

TASR|7. jan 2001 o 10:16

Bratislava 7. januára (TASR) - Dvojica slovenských akrobatických lyžiarov Ondrej Zoričák a Peter Mráz odcestuje v pondelok na turné po Severnej Amerike, kde sa zúčastnia na dvoch pretekoch Svetového pohára a na MS, ktoré budú v kanadskom stredisku Whistle

r. Skúsenosti z podujatia SP má zo spomínanej dvojice iba Peter Mráz, ktorý svoju premiéru absolvoval v decembri vo francúzskom Tignes, kde obsadil 51. miesto.

Na zverencov trénera Petra Červeňa, ktorí sa predstavia v akrobatickom zjazde, čakajú najprv preteky v Mt. Tremblant v Kanade 12.-13. januára, nasledovať bude svetový šampionát 17.-21. a severoamerické turné vyvrcholí 27.-28. januára v americkom Sunday River.

"Radi by sme samozrejme zajazdili čo najlepší výsledok ale určite to nebude jednoduché. Jedným z našich cieľov je tiež splnenie kritérií na blížiace sa ZOH v Salt Lake City a nazbierať aj body FIS. Chceli by sme splniť aspoň kritériá, ktoré určil Slovenský olympijský výbor, teda skončiť v prvej tretine redukovaného poradia," povedal tréner slovenských reprezentantov Peter Červeň.