Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ako vlani, tak aj v tomto roku nemal šťastnú ruku pri triedení ponúk a preto musí čakať do zimy

Sportnet|Publikované 1. okt 2003 o 22:00

Košice - Naposledy si zahral súťažne na konci uplynulého ročníka, keď nastupoval v drese prvoligovej rezervy v III. lige. Od odchodu zo Synotu Staré

Město však Tomáš Gerich (na snímke) len hľadá nové pôsobisko. Za riekou Moravou mu vypršala zmluva a začal sa obzerať po ďalšom angažmán. Dosiaľ ale nemal ani trošku šťastia. "Zdravotne som v poriadku, neprenasledujú ma žiadne komplikácie, ale tak to vyšlo, že stojím a spolieham sa na to, že to už najbližšie vyjde," rozhovoril sa krajný obranca, ktoré predtým na východe obliekal dres Tatrana Prešov a 1. FC Košice, pred odchodom do Čiech hájil zase farby Interu Bratislava. I on patrí do sorty futbalových mazákov, ktorým sa ale nie stále podarí uloviť si primeranú rybu. Hoci jeho návnada - bohaté hráčske skúsenosti - nie je vôbec zanedbateľná.

V lete sa mu rysovala možnosť, že nanovo zakotví inde, ale tento zámer mu padol. "Nechcem sa už k tomu vracať a spresňovať, o aké kluby išlo. Proste som sa nedohodol, nesúhlasil som s niektorými návrhmi. Potom sa to už dialo všetko príliš narýchlo... a tak sa teraz už orientujem na zimný prestupový termín." Gerich po tom, čo náznaky záujmu neboli dotiahnuté do konca, uvažoval aj o tom, že by sa načas objavil na trávnikoch aj ako amatér. Nie je to nová finta, využili ju už viacerí hráči, ktorí sa ocitli v podobnej situácii ako on (učinil tak trebárs aj Šafranko). Avšak aj táto rola mala svoje proti. "Musel by som zostať v nejakom českom klube ako amatér najmenej pol roka a potom by mi ušiel januárový prestupový termín. Hráčsku kartu mám totiž stále v tejto krajine. Keďže som sa orientoval na lukratívnejšie záležitosti, v septembri by už bolo dosť neskoro obzerať sa po nejakej súťaži ako pre amatéra. Na dva mesiace by sa to nevyplatilo." Východniara zastupuje manažér, s ktorým ale nemá podpísanú zmluvu.

Pre zaujímavosť, u tohto futbalistu sa takpovediac cez kopirák zopakovala situácia spred roka. Vtedy bol už prakticky jednou nohou v Grécku, no na poslednú chvíľu z tejto dohody zišlo a neskôr prišla do úvahy náhradná alternatíva Synot. "Keby som tam neodišiel, tak by som aj vtedy musel vyčkávať do zimy. Ťažko povedať, či som urobil dobre alebo zle a či som bol spokojný alebo nie. Asi nemám v poslednom období šťastnú ruku pri hľadaní pôsobiska. Čo som urobil, to už ale neľutujem." Dosiaľ sa pripravuje individuálne, ale hodlá si nájsť nejaký tím, s ktorým by absolvoval tréningové dávky. Prioritou je preňho futbal v zahraničnom klube, ale nevylučuje aj inú možnosť. Gerich si chodí zahrať len s partiou, ale už ho to ťahá na súťažnú scénu. Po príchode na Slovensko ho napodiv nekontaktoval nikto z tých celkov, kde predtým hral. "Aká súťaž to bude, kde budem účinkovať a v ktorej krajine, to je ešte vo hviezdach, no už by bolo načase, aby som naozaj získal primerané angažmán, lebo takýto prestoj v kariére nie je ani trochu príjemný," komentoval svoje postavenie skúsený Tomáš Gerich.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.