Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ako to vidím ja

Sportnet|Publikované 1. jún 2007 o 22:00

Favorizujem Heninovú

V ždy, keď sa ma pýtajú ľudia, kto a prečo má najväčšie šance vyhrať Roland Garros, radšej sa vyhýbam odpovedi. Lebo je to turnaj, na ktorom sa v každom kole môže čakať prekvapenie. Antuka zmazáva rozdiely medzi hráčkami a takisto jeden ťažký zápas môže tenistku fyzicky veľmi vyčerpať. Možno však práve preto sú skúsené hráčky na antuke vo výhode. Vedia, ako narábať so silami.

Aj to či a koľkokrát sa hráčka prebojovala do záverečných kôl hrá rolu, lebo štvrťfinále, semifinále a finále patria do kategórie úplne iných zápasov hlavne po psychickej stránke. V tomto smere tento rok vyzerá najlepšie Belgičanka Heninová. Podľa mňa má najviac plusových bodov ako v hernom chápaní: má vyrovnané údery z forhendu aj z bekhendu, vie zaútočiť, jej jednoručný bekhend je takmer nečitateľný, rezaný je nepríjemnou zmenou pre súperku. Takisto disponuje obiehaným forhendom, ktorým vie ukončiť výmenu. Za najväčšiu devízu považujem u nej pohyb po dvorci, anticipáciu na úder, prispôsobenie sa odskoku loptičky. Servis má tiež aj priamy, veľmi dobre umiestnený a druhý nepríjemný točený. Na mňa z nej vyžaruje na dvorci ohromná istota, ktorá pramení aj z toho, že tu už tri razy vyhrala a každý krôčik k víťazstvu má niekoľkokrát prejdený. Na najväčších štadiónoch sa cíti ako doma.

Veľmi dôležitou zbraňou obhajkyne titulu je aj fakt, že keď treba vie ísť aj na sieť a veľmi dobre umiestniť volej, či smeč a tak zrýchliť hru. Celkovo vie asi najlepšie meniť rytmus hry a využiť tieto zmeny vo svoj prospech. Možno aj to, že si na začiatku roka vyriešila problémy v osobnom živote, jej prispeje k celkovej psychickej pohode, ktorú potrebuje na veľké víťazstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.