Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

AKO SME TO VIDELI

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

JURAJ BUČEK - tri inkasované góly zvyčajne dobrú vizitku brankárom nerobia, gólman gréckeho Xanthi sa však za ne môže poďakovať spoluhráčom. Pri

všetkých troch góloch sa totiž Buček stával štatistom, ktorý sa už len mohol spoliehať na to, že turecký protihráči vyložené príležitosti zahodia. Mal smolu, Turci ich využívali. Buček však vychytal i niečo navyše.

OBRANA: Predstavila sa v novom zložení. Hľadať niečo nové je určite chvályhodné, čas experimentovania však už skončil. Nevieme, či v celej Európe obľúbenú hru na zadnú štvorčlennú líniu naši celkom zvládli, podľa výsledku asi nie. Ak však pri prvom góle minú traja naši loptu, tak je zbytočné o čomkoľvek teoretizovať.

MARIÁN ČIŠOVSKÝ - prekvapením bolo už len to, že v takomto dôležitom zápase dostal ešte nie celkom ostrieľaný hráč šancu. Vinu z úvodného gólu, ktorá však bola kolektívna a ide na vrub celej defenzívy, zo seba nezmyje, ináč však obstál.

PETER DZÚRIK - pri úvodnom góle preň platí to, čo pre Čišovského. V strede obrany však bol oporou a tvrdosťou na tureckých útočníkov platil.

MAREK ŠPILÁR - opäť tu máme vrub v podobe prvého gólu. Ináč preň platí to, čo pre Dzúrika.

VLADIMÍR LABANT - ľavá strana patrila Turkom, na čom má legionár z West Hamu svoju zásluhu. Na excelentné výkony spred troch rokov v slovenskej reprezentácii i drese Sparty, ktoré mu vyniesli ohodnotenie slovenského Futbalistu roka 1999, momentálne môže Labant len spomínať. Prenášanie hry, aké si uňho pamätáme, v zápase neexistovalo.

ZÁLOHA: Mala by byť dušou mužstva, ak ním bola tá sobotňajšia, tak potom sme videli príznaky exitu. Neschopnosť podržať loptu, posunúť ju vpred, a to podľa možností presne, neschopnosť niečo vymyslieť - bilo to do očí...

KAROL KISEL - mal sčasti smolu v tom zmysle, že na pravej strane zálohy sa stretával s jedným z najlepších súčasných technikov Emrem. Vzájomné súboje končili obojstranne polovičnou úspešnosťou, túto časť úlohy teda Kisel celkom splnil, s presnosťou nahrávky dopredu to však bolo horšie.

MIROSLAV KARHAN - pri ňom sme mali dojem, že sa Turkov nebojí, označili by sme ho dokonca za najodvážnejšieho z našich. Snažil sa hrať i smerom dopredu, čo ostatným chýbalo.

VLADIMÍR JANOČKO - z viedenskej Austrie počúvame chválospevy, v slovenskom drese zažiaril raz, v Bruseli pri priamom kope. Mal byť špílmachrom, má byť špílmachrom nášho tímu, zatiaľ ním však ešte nie je. Široký priestor, ktorý si vzal pod patronát, síce obehal, ale bez efektu. Keď sa však možno bude mať na koho spoľahnúť a nebude musieť hrať za seba a na seba, možno to bude lepšie.

VRATISLAV GREŠKO - videli sme ho pri nástupe na ihrisko, počas hymny a pri striedaní. Ak už nekomunikuje s novinármi, teda s absolútnou väčšinou z nich, tak by mal aspoň futbalovo komunikovať so spoluhráčmi. V marci 2001 (Istanbul, kvalifikácia MS 2002, 1:1) Greško s Labantom svoju stranu úplne ovládli, Turci sa mohli len prizerať, teraz sa prizerala naša ľavá strana... V Radolského kádri na ME 21 bol ťahúňom, teraz je ťahúňom v urážaní sa.

ÚTOK: Akoby jeho hráči stáli za Veľkým čínskym múrom. Ak im niečo prešlo, tak náhodne. Ak niečo útočníci podržali, tak to bolo zbytočné, nik ich nepodporil.

JOZEF KOŽLEJ - legionár z cyperskej ligy v sobotu bojoval, snažil sa, ak je však snaha niekoho osamotená a Kožlejova snaha vpredu bola v absolútnej izolácii, tak je to len o samozničujúcom sa vybíjaní...

RÓBERT VITTEK - ak sa nám naposledy v Košiciach po prehre Slovana posťažoval, že nedostáva lopty od záložníkov a spoluhráčov vôbec a musí sa na ne nadrieť sám, tak asi netušil, že to isté prežije i v Istanbule.

ĽUBOMÍR REITER - vpredu to po svojom príchode oživil, žiaľ, za stavu, keď už bolo o všetkom rozhodnuté a keď už turecké sebavedomie malo patričnú výšku.

RASTISLAV MICHALÍK - platí o ňom asi to isté ako o Reiterovi. Minútu po nástupe na ihrisko ľavačkou ohrozil Rüstüho, ľavačkou sa ho pokúšal prekvapiť i pri priamom kope - ale pozor, Michalíkovu ľavačku už súperi poznajú - chcelo by to spraviť niečo i s pravou nohou.

PETER HLINKA - dvadsať minút na ihrisku ťažko hodnotiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.