Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Ako sa poisťuje v reprezentácii

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

Kluby NHL nie sú zvyčajne nadšené, keď po nepostupe do play off, alebo po rýchlom vypadnutí v Stanley Cupe hrajú ich zamestnanci v drese štátnej reprezentácie na majstrovstvách sveta. Základnou povinnosťou každej hokejovej federácie v prípade ich ...

Kluby NHL nie sú zvyčajne nadšené, keď po nepostupe do play off, alebo po rýchlom vypadnutí v Stanley Cupe hrajú ich zamestnanci v drese štátnej reprezentácie na majstrovstvách sveta. Základnou povinnosťou každej hokejovej federácie v prípade ich účasti na MS je preberanie poistného záväzku na príslušný čas. Generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček:

„Hráči NHL sa pri poisťovaní na svetový šampionát z nášho pohľadu rozdeľujú na dve skupiny- či sú pod kontraktom v NHL, alebo im vypršal. Tí, ktorí nie sú pod kontraktom - teda čakajú po sezóne na letné rokovania o novom - sa pred šampionátom poistia v zámorských poisťovniach. Tak ako boli zvyknutí so štatútom podpísaných hráčov. Po prílete do Európy prinesú potvrdenie o zaplatení poistky a náš zväz im sumu preplatí. Ide o 1500 - 2000 dolárov na hlavu na obdobie celých MS. Na poslednom šampionáte v Helsinkách boli hráčmi bez kontraktu Demitra, Stümpel, Šatan, Országh.

Jednoduchšie je to s hokejistami, ktorým v NHL beží platný kontrakt. Na tých má Medzinárodná hokejová federácia špeciálny fond, lebo má záujem o čo najširšiu účasť hráčov NHL na MS, ktoré tak získavajú na atraktívnosti. Teda našich hokejistov nám poistí IIHF. Limit je 5 000 švajčiarskych frankov na jedného hráča. Tento rok sa tam zmestili všetci. Presahovala ho iba poistka Šatana pred zlatým šampionátom v Göteborgu 2002. Nebola to však významná položka, zväz ju rád vykryl."

Súvisiace články