Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Ako nováčika Slovan v KHL podceňovali, teraz ho už prečítali

Miroslav Kopřiva dostal v zápase s Podolskom štyri góly. V zostave sa strieda s Jaroslavom Janusom. Vlani boli brankári Slovana väčšími oporami. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|20. sep 2013 o 19:00

Slovenský tím prehral v úvode KHL päť zo šiestich zápasov. V sobotu proti Ak Barsu Kazaň mu bude chýbať aj potrestaný Sersen.

BRATISLAVA. Tabuľka neklame. Slovan Bratislava má po šiestich zápasoch v novom ročníku KHL dva body, skóre 7:21. Slovenský zástupca je najslabší v celej 28-člennej lige.

Čo sa deje s vlaňajším nováčikom, ktorý bol príjemným prekvapením KHL?

Horší začiatok si hráči a fanúšikovia vari ani nevedeli predstaviť. Pritom mužstvo sa oproti minulej sezóne príliš nezmenilo.

Málo dajú, veľa inkasujú

Dostávame lacné góly a nepremieňame naše príležitosti, opakovali domáci hokejisti rad za radom aj po štvrtkovej prehre s Viťazom Podolsk 1:4.

V takomto čase pred rokom mal Čadov tím v KHL deväť bodov a skóre 15:13. Aj z čísel sa dá vyčítať, že mužstvo z Bratislavy strieľa oveľa menej gólov a viac ich inkasuje.

„Mám pocit, že súperi nás vlani ako nový klub v lige možno trochu podcenili. Teraz si Slovan už prečítali a v každom zápase nastupujú proti nám s dobre organizovanou obranou,“ porovnával mladý útočník Marko Daňo, ktorý v tomto ročníku strelil v Donecku prvý gól Slovana.

Hokejisti z Bratislavy ich zatiaľ vsietili len sedem. Nevyužívajú presilovky, hrajú v kŕči, puky im odskakujú z hokejok.

Pohoda je preč

Letné posily - brankár Kopřiva, obrancovia Škoula, Kutlák a útočníci Netík, Mráz, Kolena zatiaľ nenahradili Konráda, Švarného, Tabačka, Šatana či Lipianskeho.

„Prehry nás trápia, aj v kabíne cítiť väčšiu nervozitu. Pohoda je preč,“ priznal skúsený útočník Tomáš Netík, ktorý mal priniesť góly. Zatiaľ strelil iba jeden.

„Aj ja rozoberám, prečo som nepremenil príležitosti. Tri - štyri razy som strelil do žŕdky, zatiaľ mi to nepadá. Zlý začiatok nás nesmie dostať na kolená.“

Reprezentant Juraj Mikúš má zatiaľ na konte strelených gólov nulu. Tak ako väčšina útočníkov Slovana.

„Čo nám pomôže? Jedine tvrdá práca v príprave i v zápasoch,“ odpovedal na najčastejšiu otázku, ktorú teraz dostávajú slovanisti.

„V tréningu stále robíme to isté, čo nám prinášalo víťazstvá vlani. Musíme konečne dať prvý gól v zápase, aby potom súper útočil do pripravenej obrany a my sme mohli hrať na brejky. Doteraz to bolo naopak.“ ((piano))

Kapitán burcuje: Hlavy hore

V sobotu od 17.30 hrá Slovan s Kazaňou. Mužstvo Ak Bars je na druhom mieste konferencie, patrí medzi favoritov na titul.

Do zostavy sa zrejme vráti Janus. Brankári dosiaľ nie sú oporami ako vlani. V útoku stále chýbajú maródi Bližňák, Šťastný a v piatok prišla z vedenia KHL v Moskve správa, že Sersen dostal za narazenie Igguldena na mantinel v stretnutí s Podolskom stop na dva zápasy.

Pritom rozhodcovia za faul omylom vylúčili Mojžiša na päť minút a do konca zápasu. Sersenov zákrok našli až na videozázname.

„Hlavy hore! Aj v ťažkej situácii zabojujeme o víťazstvo,“ burcoval v kabíne kapitán a najproduktívnejší hráč Slovana Milan Bartovič. „Raz to predsa musíme zlomiť.“

Čada: Krik tu nepomôže

Kouč Slovana nemá pri zostave veľký výber hráčov.

BRATISLAVA. Tréner Slovana Rostislav Čada vyžaduje disciplínu, je prísny, ale po poslednej prehre s Podolskom na hráčov nezvyšoval hlas.

„Krik tu nepomôže,“ vravel český kouč. „Skôr treba chlapcov upokojiť, vlievať im dôveru. Ukazujem ich chyby, pracujeme na ich odstránení.“

Čada má štatistiky, že v štyroch zo šiestich zápasov Slovan prestrieľal súperov, no len v jednom z nich - v Záhrebe - vyhral. Mužstvo hrá na rozdiel od vlaňajška neefektívne. Mladý štvrtý útok dostal v piatich zo šiestich stretnutí prvý gól, v minulej sezóne viac pomohol tímu.

Čada by aj urobil väčšie zmeny v zostave, ale nemá veľké možnosti. Dvaja centri Bližňák a Šťastný sú na maródke, obranca Sersen dostal trest.

„Za starších hráčov nemám adekvátnu náhradu,“ tvrdil tréner. „Oproti vlaňajšku sme mužstvo omladili, a to sa na výkonnosti prejavuje. Nemôžem nechať odpočívať hokejistu pre únavu či stratu formy. Všetci musia hrať.“

Súvisiace články