Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Ako natrénovať tenisovú presnosť? S bejzbalovou pálkou

(Autor: tennis.com)
Sportnet|30. júl 2013 o 12:45

K presnosti úderov má mladým hráčom pomôcť pálka, ktorá sa podobá na bejzbalovú.

Roger Federer zmenil raketu z užšej na širšiu, aby mal väčší priestor na odohranie loptičky a netriafal ju tak často rámom. Jedna z nových tréningových metód, ktorú vymyslel tenisový tréner a inovátor Yann Auzoux však môže znamenať opak.

Bývalý americký tenista a súčasne kouč sa snaží zlepšiť presnosť úderov svojich zverencov za pomoci pálky, ktorá je o niečo hrubšia ako bejzbalová.

"Napadlo mi to, keď zabudla jedna zo zverenkýň na tréningu bejzbalovú pálku. Snažil som sa s ňou servovať a hrať forhendy a presvedčilo ma to, že je to výborný tréning, keďže sa musíte snažiť trafiť loptičku stredom," hovoril pre tennis.com Auzoux.

Pol roka pracoval na vlastnom prototype, ktorý dnes využíva pri tréningu mladých hráčov. Pálka je ľahšia a viac vyvážená ako bejzbalová pálka, s ktorou skúšal svoje prvé pokusy. Nazval ju "Sweet Spotter".

Auzoux priznáva, že nová tréningová technika je náročná a tenisti si musia pripraviť na to, že loptičky budú zo začiatku lietať ďaleko za základnú čiaru. Postupne však podľa neho prídu výsledky, ktoré zlepšia ich údery a spresnia servis.

Súvisiace články