Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ako došlo k vymenovaniu prezidenta FK VTJ Spišská Nová Ves?

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Minulý týždeň ste uverejnili článok o novom prezidentovi FK VTJ Spišská Nová Ves, ktorý sa prišiel predstaviť do šatne na jeden z

tréningov hráčom A - mužstva.

Verte, prekvapilo ma to, pretože ako členka klubu a ako jeho bývalá prezidentka som sa zúčastnila riadnej konferencie FK VTJ pred tromi týždňami, presne 19. augusta tohto roku, na ktorej okrem mňa boli prítomní ďalší ôsmi členovia. Pretože môj mandát prezidentky jej konaním končil, odstúpila som aj zo správnej rady a zároveň ďalší jej piati členovia boli odvolaní, konferencia poverila pánov V. Filinského, J. Bobku a S. Čurného , členov SR, vedením FK VTJ do konania mimoriadnej konferencie, na ktorej mali byť predstavení noví ľudia a sponzori a voliť sa mala nová správna rada a samozrejme aj prezident. Takto to vyplýva zo stanov FK VTJ Spišská Nová Ves.

Nerozumiem preto, kto ustanovil do funkcie prezidenta FK VTJ Maroša Dobšinského, ktorý nie je členom ani FK VTJ a tým ani členom Správnej rady, teda nemôže vykonávať funkciu prezidenta klubu. Prezident môže byť len volený, a to na základe volieb na konferencii FK najprv ako člen Správnej rady, ktorá si potom spomedzi seba volí prezidenta. Na riadnej konferencii k voľbám nedošlo, tie sa mali konať na mimoriadnej, ktorá by mala byť do 20. septembra tohto roku (vraj má byť o dva týždne).

Jedno je však isté, že došlo teda k zásadnému porušeniu stanov FK VTJ a takpovediac aj k svojvoľnému vymenovaniu sa do funkcie prezidenta.

O vysvetlenie som požiadala členov Správnej rady, poverených vedením FK VTJ do mimoriadnej konferencie. Žiaľ, jeden o vymenovaní nového prezidenta nebol informovaný ( pán J. Bobko ), druhý, Ing. V. Filinský, sa na dohodnuté a ním navrhnuté stretnutie nedostavil. Ako bývalá funkcionárka futbalového klubu si viem veľmi dobre predstaviť, čo obnáša práca v ňom a najmä vtedy, keď ste na všetko sám. Zabezpečiť finančné prostriedky na majstrovské zápasy, kalorné hráčom, dopravu pre hráčov A mužstva a dorastencov, odmeny rozhodcov a minulý týždeň bol prestupový termín hráčov, to si žiada veľmi veľa osobného času, práce a trpezlivosti. A tak sa mohlo stať, že pri tom všetkom sa zabudlo na to najdôležitejšie, na uznesenia z konferencie 19. augusta 2002 a dodržanie stanov Futbalového klubu VTJ Spišská Nová Ves. Vyhlásiť sa za prezidenta a dodatočne sa dať "potvrdiť" mimoriadnou konferenciou považujem za neseriózne nielen voči členom klubu, ale aj futbalovej verejnosti na Spiši.

V závere by som chcela zareagovať aj na slová nového "prezidenta", citujem: "Myslíme, že všetko zlé už pominulo, chceme fanúšikom skultúrniť prostredie..."Neviem, čo zlé bolo v klube a na základe čoho to tvrdí človek, ktorý v klube pôsobil len necelé dva mesiace. Priznávam, chod klubu zabezpečovali len dvaja ľudia, ale nikdy sa nestalo, že by hráči nevycestovali, nemali stravu, neboli materiálne zabezpečení, nemali čisté dresy, ponožky, alebo nebolo vyplatené rozhodcom. Aj dlh klubu za posledných desať mesiacov voči hráčom, zamestnancom a niektorým firmám narástol "len" o 150 000 korún ( nie sú v tom započítané pôžičky ) svedčí o tom, že až také zlé to v klube nebolo. A čo sa týka skultúrnenia prostredia pre fanúšikov, myslím si, že tu nemám o čom hovoriť, pretože okrem iného ho zabezpečuje mestská firma Správa telovýchovných a energetických zariadení a pre fanúšikov futbalu ako aj pre samotný futbalový klub VTJ to zatiaľ robí dobre. Hovorím o rekonštrukcii šatní, nového oplotenia areálu, osvetlenia a samozrejme aj o starostlivosti hracích plôch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.