Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Akinfejeva trafila svetlica, v Čiernej Hore nedohrali

Igora Akinfejeva previezli po zásahu svetlicou do nemocnice. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 28. mar 2015 o 08:06

Igora Akinfejeva previezli po zásahu svetlicou do nemocnice, predmet z hľadiska zasiahol aj Dmitrija Kombarova.

PODGORICA. Piatkový kvalifikačný súboj G-skupiny o postup na ME 2016 medzi futbalistami Čiernej Hory a Ruska bude mať dohru za zeleným stolom. Dvakrát prerušený zápas pre neprístojné správanie sa fanúšikov, ale aj potýčky hráčov a členov realizačných tímov oboch súperov napokon nedohrali.

Rozhodca Deniz Aytekin dal v 67. min pokyn na prerušenie a neskôr aj ukončenie stretnutia a poslal hráčov do šatní. Bezprostredným dôvodom bolo zasiahnutie ruského hráča Dmitrija Kombarova predmetom z hľadiska.

Krátko predtým za bezgólového stavu ruský kapitán Roman Širokov nepremenil pokutový kop a strhli sa vášne na ihrisku aj v hľadisku. Nebol to však jediný čierny moment stretnutia hraného v Podgorici.

Poranenia krku a drobné popáleniny

Už po niekoľkých sekundách od úvodného hviezdu zasiahla ruského brankára Igora Akinfejeva svetlica z hľadiska. Akinfejev musel na vyšetenie do nemocnice, nasadili mu krčný golier a z plochy ho odniesli na nosidlách.

Podľa lekára UEFA Sloba Mandiča bol 28-ročný gólman pri plnom vedomí. "Verím, že bude v poriadku. Golier sme použili iba ako prevenciu," informoval Mandič.

Lekár z miestnej pohotovosti Miljan Zindovič konštatoval poranenia krku a drobné popáleniny. "Vyšetrenia nepreukázali väčšie zranenia, ale futbalista musí zostať na pozorovaní v nemocnici niekoľko hodín," uviedol Zindovič.

Už po tomto incidente bol zápas prerušený na vyše 30 minút, ale neskôr sa pokračovalo. Zraneného Akinfejeva nahradil v bránke Ruska Jurij Lodygin. Definitíva predčasného konca potom prišla po vyše hodine hry.

Vinníka chytili

Čiernohorská polícia informovala, že už zaistila nespratníka, ktorý hodil svetlicu do Akinfejeva.

"Po prvom incidente nám delegát povedal, aby sme pokračovali v zápase. Po druhom probléme už ale nebola šanca na pokračovanie," povedal taliansky tréner ruského národného tímu Fabio Capello.

Jeho náprotivok Branko Brnovič podotkol, že očakáva tvrdé sankcie od Európskej futbalovej únie pre svoje mužstvo. "Moji hráči majú z toho všetkého depresiu. Môžeme očakávať trest v podobe uzavretia štadióna pre fanúšikov na viacero zápasov," uviedol Brnovič.

Zatiaľ nie je isté, či Rusi zvíťazia v tomto nedohranom stretnutí kontumačne. "UEFA si počká na podrobnú správu od delegáta a rozhodcov, aby mohla začať disciplinárne konanie," uvádza sa v stanovisku na serveri UEFA.

Ruskí hráči boli lepším tímom, ale nevyužili viaceré dobré príležitosti vrátane zahodeného pokutového kopu. Na čele G-skupiny figurujú Rakúšania s 13 bodmi, Rusi a Čiernohorci majú na treťom, resp. štvrtom mieste po 5 bodov, ale vzhľadom na piatkové okolnosti o zápas menej ako ich súperi.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články