Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Aké budú pravidlá Oktagon Underground: The Last Man Standing?

Daniel Stankovič|Publikované 23. feb 2021 o 01:00

Promotér organizácie Oktagon, Ondřej Novotný, približuje pravidlá a informácie o víkendovom turnaji.

Verejnosť sa konečne dozvedela bližšie informácie ohľadom sobotného turnaja Oktagonu s podtitulom: The Last Man Standing.

Promotér Československej organizácie, Ondřej Novotný, sa vo svojom nedeľnom vysielaní MMA Letem Světem obšírne vyjadril ku pravidlám, pyramíde a celkovo zápasom, ktoré už za pár dní môžeme vidieť v staronovom formáte Oktagon Underground: The Last Man Standing. 

"To čo je dôležité pre pyramídu je, že turnaj otvoria dve rezervné zápasy. V prípade ak nebude môcť do pyramídy nastúpiť niekto z víťazov štvrťfinále, tak svoju šancu dostane víťaz "reserve fightu". Potom prídu na rad štyri (zápasy) štvrťfinále, to znamená vo váhe do 70 kilogramov. 

To losovanie (pyramídy) bude vyzerať tak, že niektorá z osobností, vysoluje zápasníkov v náhodnom poradí od jednotky po osmičku. V poradí, v akom budú vylosovaní, sa potom tí borci budú sami nasadzovať do tej pyramídy. Kto bude prvý, dá sa očakávať, že sa nasadí do prvého zápasu. Kto pôjde druhý, už si môže vybrať, či chce ísť s tým frajerom, lebo si ho vybral ako najslabšieho alebo chce ísť v prvom zápase, alebo nemusí vôbec chcieť byť v rovnakej časti pavúka. A potom ak by to bol Vašek Sivák alebo Milan Páleš, tak si možno všetci povedia, že ak už s ním mám ísť, tak nech mi ho najprv okopú, nech je "použitý". 

Pravidlá thajského boxu s tým, že narozdiel od thajského boxu, nohy nie sú viac než ruky. Všetky signifikantné údery majú rovnakú hodnotu a k tomu akýkoľvek úspešný podraz či podmet od bojovníka, sa počíta za jeden signifikantný úder. Tri kolá po troch minútach. V prípade nerozhodného výsledku prichádza na rad extra round, a ten musí rozhodnúť o víťazovi. To znamená, že sa rozhodca musí prikloniť na jednu či druhú stranu. Všetky ostatné zápasy mimo tých v 70 kilogramoch, sú len superfighty, jednorázové zápasy.", ozrejmil Novotný. 

Sobotný turnaj sľubuje skvelú postojársku show, ktorá mnohým tradičným fanúšikom MMA pripomenie bohatý diapazón vysokej postojárskej úrovne v podaní domácich zápasníkov. Aby toho nebolo málo, tešiť sa môžeme sa pyramídu ôsmich bojovníkov vo váhe do 70 kilogramov, kedy víťaz absolvuje tri súboje počas jedného večera. 

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články