Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ak sa nezmení rozhodnutie DK SFZ, 1. FC Košice s Trenčínom v Michalovciach!

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Tomáš PETROKošice - Minulý týždeň sa disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zaoberala okrem iného i fyzickým napadnutím asistenta

Tomáš PETRO

Košice - Minulý týždeň sa disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu zaoberala okrem iného i fyzickým napadnutím asistenta rozhodcu Martina Balka po stretnutí 1. FC Košice - Ružomberok. Predseda DK Štefan Kridla na margo toho povedal: "Na riadne objasnenie okolností sme prizvali na ďalšie zasadnutie hlavného usporiadateľa stretnutia a štatutárneho zástupcu 1. FC. Predbežným opatrením sme uzavreli ihrisko prvého družstva dospelých 1. FC Košice až do ďalšieho rozhodnutia." Keďže zajtra je na programe opäť pravidelné zasadnutie DK, v 1. FC neponechávajú nič na náhodu, pre prípad, že by sa táto kauza nevyriešila a predbežné opatrenie o zatvorení ihriska by platilo naďalej, preto začali pokukovať po náhradnom riešení, kde by sa mohol odohrať zápas posledného jesenného kola s Trenčínom. Od včera je na svete už predbežná dohoda. "Ak sa vo štvrtok dozvieme, že nemôžeme hrať na vlastnom ihrisku, tak súboj s Trenčínom zohráme v Michalovciach. Vychádzali sme z toho, že vzdialenosť od Košíc by mala byť 40-50 kilometrov, takže Prešov či okolité ihriska pri Košiciach neprichádzali do úvahy. Pre Michalovce hovorí aj to, že hráči tam poznajú ihrisko, lebo chodíme tam hrať prípravné zápasy i letný turnaj Memoriál Štefana Nadzama. Bol sa tam už pozrieť i náš manažér Laco Štecák," povedal športový riaditeľ 1. FC Aurel Varga.

"Včera mi volal Aurel Varga a spýtal sa ma, či by sme im v prípade uzatvorenia ich ihriska nevyšli v ústrety. Nemusel som dlho váhať, aby som vyslovil kladné stanovisko. V Michalovciach sa ešte prvá liga nehrala, takže je to aj pre futbalových priaznivcov z okolia veľká výzva," prezradil prezident ŠK Zemplín Michalovce Jaroslav Bovan. Ako je známe, pred necelými dvoma týždňami odložili v najvyššej regionálnej súťaži predohrávku prvého jarného kola kvôli nespôsobilým terénom. Medzi ne sa rátal aj trávnik michalovského štadióna. "Bol u nás Ladislav Štecák a vyslovil s kvalitou hracej plochy spokojnosť. Terén na našom ihrisku nie je, samozrejme, ideálny, ale je rozhodne lepší ako pred dvoma týždňami. Prispelo k tomu jednak výrazné oteplenie počasia, ale aj viaceré úpravy našich pracovníkov. V piatok popoludní, kedy by mali Košičania u nás absolvovať prvý tréning, by mal byť terén ešte kvalitnejší," doplnil J. Bovan. Pre Košičanov nie je michalovský trávnik neznámy. Viackrát sa na ňom predstavili počas stretnutí Memoriálu Štefana Nadzama, pätica Marián Juhás, Juraj Beňo, Ľubomír Mati, Rastislav Beličák a Rastislav Ďorď dokonca v minulosti obliekala dres tamojšieho Zemplína. Nuž a netreba zabúdať, že hlavný tréner 1. FC Andrej Daňko je michalovským rodákom.

Michalovčania sa už aj dohodli so zástupcami košického ligistu na podmienkach prípadného prenájmu ich futbalového stánku. Domáci treťoligista zabezpečí usporiadateľskú službu, jej šéfom však bude pracovník z Košíc. "Bola to podmienka našich košických partnerov. Dohodli sme sa s nimi na tom, že od nich nebudeme požadovať peniaze za prenájom, ale všetky veci súvisiace s organizáciou zápasu prebehnú v našej réžii. Myslím, že to bude výhodné pre obe strany," dodal Jaroslav Bovan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.