Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ak nie je vôľa, nie je ani cesta

Sportnet|Publikované 27. okt 2008 o 23:00

V najvyššej regionálnej futbalovej súťaži sa pri nedohranom stretnutí v ostatnom kole v Moldave bodovo na lídra dotiahol druhý Bardejov, ktorý nedal

veľa príležitostí nováčikovi z Nižného Hrušova. V treťoligovom pelotóne nastali zmeny len od tretieho po šieste miesto, kde si jednotlivé mančafty vymenili svoje pozície.

KOŠICE. Po najtesnejšom výsledku sa na tretiu priečku posunulo Spišské Podhradie, ktoré dosiahlo jedno z najlepších umiestnení v prebiehajúcej sezóne. Naopak, Loky po dvojgólovej prehre klesla na šieste miesto, pričom na Podhradčanov stráca iba jedno víťazstvo, čo je pri vyrovnanosti mužstiev zanedbateľná strata.

Stropkov sa prebudil

Štyri stretnutia v rade neprehral exdruholigový Stropkov, ktorý vyhral dvakrát po sebe vo Svidníku a doma s košickou Lokomotívou. Osem bodov Stropkovčanom výrazne pomohlo, hoci zostali stále na treťom mieste od konca, avšak iba štvorbodovou stratou na jedenástu Barcu. Stropkovčania sa prebudili v závere sezóny, čo je trocha neskoro, ale stále si môžu ešte zlepšiť postavenie v tabuľke. Nepríjemnú šesťzápasovú sériu prehier sa podarilo prerušiť Barci, ktorá v košickom derby uchmatla bod Krásnej. O druhú remízu v tomto kole sa postarali Topoľany, tá im iste zlepšila náladu po dvoch prehrách. Ale to je iba slabá náplasť na dlhú sériu desiatich nevyhraných stretnutí v rade.

Moldava neprejavila svoju veľkosť

Začiatkom týždňa zastihla futbalovú verejnosť šokujúca správa o tragickej nehode momentálne brankárskej jednotky Adriána Šurina, ktorý vypomáhal poslednému celku tabuľky Šaca-Brekov. Dvojica ich brankárov je zranená a počas niekoľkých dní vedenie klubu nedokázalo vyriešiť tento problém. Snažili sa súboj s lídrom tabuľky preložiť na iný termín, avšak pochopenie nenašli. "Snažili sme sa vyjsť súperovi v ústrety, keď sme vedeli, že pohreb je v sobotu, ktorú máme ako hrací deň a duel sme odohrali v nedeľu. Počas svojej hráčskej aj trénerskej kariéry som sa s niečím podobným nestretol," povedal tréner Moldavy Gejza Farkaš. Ako dodal, bolo mu ľúto fanúšikov, že nemohli sledovať do konca domácu rozlúčku ich mužstva s jesennou časťou. Vedúci celok treťoligového peletónu proti poslednému celku tabuľky mohol pri spomínanej tragickej udalosti ukázať svoju skutočnú veľkosť, lebo pri súčasnej výkonnosti oboch celkov nebolo pochýb o víťazovi. Žiaľ, líder tabuľky nesúhlasil s preložením stretnutia na 5. novembra, ako to navrhoval súper. Ako sa hovorí, ak nie je vôľa, nie je ani cesta. Moldave mohlo byť totiž úplne jedno, či bude hrať v sobotu, alebo v stredu proti vyslovenému outsiderovi, ktorý ešte nevyhral ani jeden duel v tretej lige. Škoda, že svojím postojom neukázali Moldavčania aj kúsok ľudskosti či pochopenia, veď jasne dominujú v treťoligovom peletóne.

Svojský protest nováčika

Od začiatku sezóny sa borí s problémami nováčik súťaže Šaca-Brekov, ak môžeme takto pomenovať spojené mužstvo tretej a piatej ligy. Na svojom konte má iba dva body, veľmi úzky káder a viacero zranených hráčov. Aj to sa podpísalo pod fakt, že do Moldavy cestovali po negatívnych skúsenostiach v oklieštenej zostave. Ako sme sa dozvedeli, z ich strany to bola aj forma protestu proti rozhodnutiu riadiaceho orgánu i samotného súpera z Moldavy. Keby nenastúpili, mohli čakať oveľa tvrdšie postihy, preto zvolili inú formu protestu. Nastúpili iba s ôsmimi hráčmi, pričom brankáx ra Sároia čaká operácia menisku, a tak nemohol v bránke podať plnohodnotný výkon. Bolo len otázkou času, kedy sa bude pýtať z ihriska dole a tréner nemal nikoho na striedanie. Pri poklese hráčov pod sedem, keď nemohol v hre pokračovať pre svalové zranenie Feč, nezostávalo rozhodcovi nič iné, len stretnutie predčasne ukončiť. O výsledku tohto zápasu sa bude rozhodovať od zeleného stola, čo iste nezlepší renomé najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, ktorú všetci považujú za výstavnú skriňu regiónu. Nepokladáme síce krok Šace za správny a rozhodne by sa nemal stať v budúcnosti východiskom pri pocite akejkoľvek krivdy. Lepším riešením by bolo hľadať spoločnú cestu, a nie ísť tvrdohlavo za svojím.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.