Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ak Ľ. Sabolovi neklesne teplota, v prvom extraligovom kole si nezahrá

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Košice - Na utorňajší dopoludňajší tréning nebude v najlepšom spomínať útočník HC Košice Ľubomír Sabol (na snímke). Odrazený puk mu rozťal líce,

ktoré museli zošívať ôsmimi stehmi a jeho štart v nedeľňajšom úvodnom extraligovom dueli proti Popradu je ohrozený.

"Niektorý zo spoluhráčov na tréningu vystrelil, brankár tečoval puk a ten skončil na mojej tvári. Keďže to bola prudká strela, rozťala mi líce," vrátil sa k nešťastnému momentu Ľ. Sabol. "Zaliala ma krv, ale ihneď som si na ranu priložil gazu. Išli sme to okamžite zošívať, na tvári mám osem stehov. Vtedy to ani veľmi nebolelo, ale teraz to dosť cítiť. Bolí to, takže ani netrénujem," vravel mladý center včera napoludnie. "Momentálne to vyzerá tak, že v nedeľu v 1. kole extraligy nebudem môcť hrať. Vyskočila mi totiž aj teplota, takže už beriem antibiotiká. Myslel som, že mi to trochu odpuchne a proti Popradu hrať budem. Bolí to však dosť a k tomu sa pridala horúčka. Ak mi však teplota do nedele klesne, možno nastúpim," nestráca vieru člen širšieho reprezentačného kádra Slovenska.

Ak by Ľ. Sabol skutočne v nedeľu nenastúpil, košickí tréneri by museli zohraný druhý útok Ihnačák - Sabol - Drotár poskladať ináč. Pre Košičanov by to iste bolo citeľné oslabenie, veď spomínaná formácia hrá spolu už dva roky a aj v príprave bola suverénne najproduktívnejšou z celého tímu. Ľubomír Sabol v nej zaznamenal šesť gólov, Ihnačák a Drotár ešte o gól viac. V základnej časti uplynulého ročníka extraligy nazbieral Sabol v 53 zápasoch 47 bodov. "Ak by som v nedeľu nemohol hrať, bola by to smola, pretože sa na extraligu teším, ale čo už narobím. V príprave nám to naozaj, až na jeden-dva zápasy, išlo celkom dobre. Extraliga je však niečo iné ako príprava, takže uvidíme."

Ambíciou Košičanov pre nasledujúci extraligový ročník je finálová účasť. "Samotná súťaž ukáže, či na to budeme mať. Keď sa nám však bude dariť a všetci podáme také výkony, aké sú v našich silách, do finále by sme sa mohli dostať. Po poslednom prípravnom zápase sa už všetko chystá na extraligu, každý z nás sa pripravuje na prvý zápas a v kabíne už cítiť súťažnú atmosféru."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.