Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ak je na Slovensku spravodlivosť, pravda vyjde najavo, tvrdí Weiss

Vladimír Weiss stále čelí obvineniu zo strany polície. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 9. nov 2016 o 13:49

Futbalový reprezentant je stále obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss si stojí za tvrdením, že pred vyše mesiacom nešoféroval svoje auto, ktoré polícia zastavila v Bratislave deň pred zrazom na kvalifikačné zápasy so Slovinskom a Škótskom.

V rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sa krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC dotkol aj viacerých ďalších tém ako sú jeho očakávania pred súbojom s Litvou, jeho súčasná forma a či dobrý výsledok proti nepríjemnému pobaltskému súperovi pomôže Slovákov opäť si získať fanúšikov.

"Futbalová kvalita v súperovom mužstve je, ale na papieri sme určite silnejší. Body sú dôležité, potrebujeme všetky tri. Litovský tím dobre bráni, okamžite je po strate lopty osem hráčov pod ňou. Bude dôležité, aby sme tú väčšiu kvalitu preukázali na trávniku priamo v zápase," uviedol Weiss.

Obvinenie založili na výpovedi jedného svedka

Polícia zastavila dvadsaťšesťročného Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa naňho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Polícia ho v pondelok 3. októbra obvinila. A až po viac ako tridsiatich hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu.

Podľa vtedajšieho vyjadrenia Weissovho obhajcu Juraja Kuráňa pre TASR je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka - a to príslušníka polície. Z ďalších troch výpovedí troch svedkov vyplýva, že motorové vozidlo nešoféroval.

Na otázku, čo k udalosti spred mesiaca teraz môže povedať, Weiss skonštatoval: "Stále prebieha vyšetrovanie, takže veľa nie. Bol by som rád, aby ľudia pochopili, že ak by som bol vinný, tak by som sa nesnažil celé Slovensko presvedčiť o opaku," hovorí slovenský futbalový reprezentant.

"Viem, že niektoré reakcie sú proti mne, ale ak by som opakovane tvrdil, že som nešoféroval, a potom by sa ukázal opak, vyznel by som pred národom ako hlupák. Ja si stojím za tým, čo som povedal a verím, že ak je na Slovensku spravodlivosť, tak pravda vyjde najavo," dodáva bývalý hráč Manchestru City.

Verí, že nestratil dôveru ľudí

Viem, že niektoré reakcie sú proti mne, ale ak by som opakovane tvrdil, že som nešoféroval, a potom by sa ukázal opak, vyznel by som pred národom ako hlupák.


Vladimír Weiss, slovenský reprezentant

V súčasnosti neprežíva najlepšie obdobie: "Nie je to príjemné, ale snažím sa na to zlé nemyslieť. Uvedomujem si, čo som spravil, hlavne, že som tam nemal byť deň pred zrazom. Ospravedlnil som sa všetkým, teraz si prajem, aby sa to už vyriešilo. Chcem trénerovi vrátiť dôveru, ktorú mi dal, výkonom."

V katarskej lige v tejto sezóne strelil už štyri góly, čo ho teší: "Som rád, že sa mi v lige strelecky darí. Bol by som rád, ak by sa ma gólové šťastie držalo aj v reprezentácii," vyhlásil.

Či chápe jeho prípadný dobrý výkon, resp. výsledok proti Litve aj ako šancu o opätovné nadobudnutie dôvery fanúšikov, dodal:

"Chápaví ľudia sa na celú vec pozerajú s pochopením, tých, ktorí sa cez internet vyjadrujú inak, zrejme nepresvedčím ničím," myslí si Weiss.

"Snažím sa tie starosti neriešiť cez futbal. Stojím o dôveru fanúšikov, napriek tomu, že som urobil niečo, čo som nemal. V reprezentácii som už niečo odohral, ľudia vedia, aký som. Verím, že ich dôveru som nestratil."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.