Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ak Federer získa šiesty titul, Borg bude prvým gratulantom

SITA|Publikované 20. jún 2008 o 09:15

LONDÝN 20. júna (SITA, AFP) - Ak Roger Federer vybojuje na posvätnej londýnskej tráve vo Wimbledone svoj šiesty titul, päťnásobný víťaz Björn Borg bude jeho prvým gratulantom. Hoci sa švédska legenda ...

LONDÝN 20. júna (SITA, AFP) - Ak Roger Federer vybojuje na posvätnej londýnskej tráve vo Wimbledone svoj šiesty titul, päťnásobný víťaz Björn Borg bude jeho prvým gratulantom. Hoci sa švédska legenda bieleho športu nechala počuť, že pre ňu nie je Federer tohto roku topfavoritom na víťazstvo, veľmi by mu to želal. Aj v súvislosti s jeho hladkou prehrou v nedávnom finále Roland Garros s Rafaelom Nadalom. "Rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Keď vlani vyhral Federer Wimbledon po piaty raz a vyrovnal môj výkon, bol som nadšený. Aj teraz mu poblahoželám ako prvý, keď zdvihne nad hlavu pohár," uviedol Borg.

Charizmatický Švéd triumfoval v All England Clube nepretržite v rokoch 1976 - 1980. Známa bola jeho rivalita s Američanmi Johnom McEnroeom či Jimmom Connorsom. Dnešná situácia, keď sa medzi sebou takmer na všetkých povrchoch naťahujú Federer s Nadalom, mu v mnohom pripomína zašlé časy. "Každá doba má svojich veľkých rivalov a tak je to dobré. Feder a Nadal, to sú dva úplne odlišné tenisové štýly, ale pritom neuveriteľne dobrí hráči. Vedia z tenisu všetko to, čo dvíha divákov zo sedadiel," povedal Borg. Pre 52-ročného Švéda je predsa len najväčším tohtoročným favoritom Nadal. "Keď prejde cez prvé dve-tri kolá, len ťažko ho niekto zastaví. V tomto smere ho favorizujem aj pred Federerom. Už vlani ho mohol vo finále zdolať, ale nemal šťastie," dodal Borg.


Súvisiace články