Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ak by sa Košiciam podarilo zopakovať výsledok z Trenčína, bolo by to podľa M. Obšitníka super

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Košice - Po víkendových stretnutiach 9. kola sa skončí prvá štvrtina I. futbalovej ligy. Veľmi dobre sa v nej zatiaľ viedlo hráčom 1. FC Košice,

ktorí sú v tabuľke na 2. mieste, pričom ako jediní v súťaži doteraz neokúsili horkosť prehry. Za povšimnutie stojí i fakt, že doteraz v každom zápase strelili minimálne gól. Tento kúsok sa ešte podaril už len vedúcej Trnave.

"Určite, že by sme radi skončili prvú štvrtinu súťaže s nulou v kolónke prehier. Verím, že budeme úspešní i v Trenčíne," zaprognózoval si stredopoliar 1. FC Martin Obšitník (na snímke s loptou). V mužstve je teraz hráčsky lazaret a miesto v ňom mal i tento skúsený záložník. "Už som trénoval, no zranený úpon nie je ešte stopercentný. Uvidíme, ako to bude v najbližších hodinách a prakticky tesne pred zápasom sa rozhodne, či nastúpim v základe alebo budem len striedať. Podľa toho ako bude úpon reagovať. Zatiaľ ho pociťujem pri dlhších behoch, pri krátkych behoch, alebo, keď nenatiahnem krok, tak vtedy bolesť necítim."

Takmer každý tím nerád nastupuje proti mužstvu, kde došlo k výmene trénera. Dôvod je celkom prozaický, hráči sa chcú vytiahnuť pred novým kormidelníkom. "Rátame s tým, že domáci budú mať o túto motiváciu postarané. Myslím si, že za Paldana mohla byť v Trenčíne pochmúrnejšia atmosféra, teraz prišiel nový tréner Dragúň, ktorý patrí medzi najskúsenejší u nás, takže určite sa bude snažiť vylepšiť atmosféru v mužstve. myslím si, že Trenčanom trochu pomohol i postup v Slovenskom pohári, keď vyhrali vo Veľkých Levároch 2:1. Môže to byť pre nich plusový doping." Stretnutie sa hrá večer pod reflektormi, takže svoje môže zohrať i podstatne chladnejšie počasie. "Pri futbale je to jedno. Chlad nám tiež nebude prekážať. Pri futbale je nahoršie, keď fúka vietor. Ak prší, je zima, alebo je teplo, je to oveľa príjemnejšie, ako keď fúka vietor. S loptou je to potom horšie, ťažšie sa s ňou narába. Osobne mi najviac prekáža vietor." Dôležité bude, komu sa podarí ovládnuť stred poľa. Obe mužstvá majú podobné zoskúpenie stredovej formácie, v ktorej sa prelína skúsenosť s mladou dravosťou. Na domácej strane budú na strane skúsených Hanko s navrátilcom Petrom Némethom a na košickej zasa Miroslav Sovič s Martinom Obšitníkom. "Dôležité bude ustrážiť defenzívu a v ofenzíve, verím, že niečo sa nám podarí vymyslieť. Nemáme sa koho báť. V každom zápase hráme naplno a je jedno, kto nastúpi proti nám." Hovorili vám už chlapci v šatni, ako sa skončilo posledné vzájomné meranie síl v Trenčíne koncom mája? "Vyhrali tam 1:0. Keby sa nám to podarilo zopakovať, bolo by to super. Bol by som rád, keby sme neprehrali a keby bolo niečo navyše tak by to bolo veľmi dobré, lebo nás teraz čaká ťažká séria," dodal Martin Obšitník.

Práve teraz sa ukáže sila košického kolektívu. Z piatich najbližších majstrovských zápasov hrá štyri vonku. Najbližšie v Trenčíne, o týždeň v Petržalke, potom doma s Dubnicou a nasledujú dva ťažké zápasy na Interi a v Trnave. Ak k tomu prirátame, že 1. FC hral v Slovenskom pohári v Banskej Bystrici a v 2. kole sa predstaví v Púchove, tak sa v týchto a najbližších dňoch tigri nacestujú až-až.

Program 9. kola dnes o 16.00 hod.: Ružomberok Žilina, Púchov Trnava, o 18.00 hod.: Trenčín 1. FC Košice, Slovan Inter, zajtra o 10.30 hod.: Petržalka Dubnica.

1. Trnava852115:717

2. 1. FC Košice835013:914

3. Slovan842210:714

4. Žilina841313:913

5. Púchov841311:1213

6. Dubnica840410:712

7. Inter831411:1510

8. Ružomberok821511:167

9. Trenčín82068:146

10. Petržalka81347:136

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.