Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ak bude rozhodcom prekážať sadra, M. Žigala ju vraj dá dole

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Košice Týždeň po majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v nohejbale v Hlohovci sa v telocvični DPMK na Bardejovskej 6 v Košiciach uskutočnia

majstrovstvá Slovenska mužov dvojíc a trojíc. Predstaví sa na nich osem trojíc, súťaž tejto kategórie začína v sobotu od 12.30 hod. "Vo štvrtok sme dostali presnú informáciu. Od 12.00 do 12.15 hod. je na programe prezentácia. Tam sa teda úvod trochu zmenil, namiesto jedenástej hodiny to bude 12.30. Je to kvôli príchodom mužstiev zo západu Slovenska," hovorí tréner NK DPMK Jaroslav Žigala (na obr. vľavo). Osem dvojíc bude na palubovke bojovať v nedeľu, so začiatkom o 9.hodine.

Najväčšími favoritmi sú hráči domáceho NK DPMK Košice (Patrik a Martin Perunovci, Ján Chovan, nezabúdajme na Štefana Forraia či Mariána Žigalu), nakoniec dépeemkárom patrili oba tituly aj v minulom roku (P. a M. Perunovci s Chovanom v trojiciach, Forrai a P. Perun v dvojiciach). "Jednoznačne pôjdeme za obhajobou titulu, či v dvojiciach, či v trojiciach. Kvôli tomu boli postavené i jednotlivé zostavy. V trojiciach budú hrať Patrik a Martin Perunovci s Jánom Chovanom, k nim je priradený ešte Pišta Forrai. Druhú trojku tvoria Julo Pittner, Marián Žigala, Miloš Kička a Jano Brutovský. V dvojiciach budú hrať bratia Perunovci s Pištom Forraiom, druhú tvoria Marián Žigala a Ján Brutovský. Marián ho vlastne objavil v nohejbalovej triede a dá sa povedať, že z neho vychoval nohejbalistu. Bude to zaujímavé, ten generačný rozdiel. Tretiu dvojicu tvoria Jano Chovan, Miloš Kička, náhradníkom je Julo Pittner."

Zaujímavé to bude okolo Mariána Žigalu. "Marián má sádru na ruke, dúfam, že ho pustia hrať. Chodil asi mesiac s rukou, pričom mal na nej trojitú zlomeninu malíčka. Keď ho to už strašne bolelo, išiel k lekárovi, tam mu to zistili, dali mu sadru na ruku... Bojíme sa akurát toho, že rozhodcovia budú mať pripomienky. Ak by však mali a nechceli ho pustiť hrať, tak Marián už vyhlásil, že si dá sádru dole," smeje sa nad výrokom brata Jaroslav Žigala, ktorý je ešte akýmsi žolíkom v pozadí. "Je tam taká možnosť, že nastúpim, to vtedy, ak by Mariána nepustili. V tom prípade by som nastupoval, figurujem ako náhradník pri dvojiciach pri Mariánovi a Brutovskom, v tej druhej trojke som tiež náhradník. Ale dúfam, že nebudem musieť..."

Hlovecký šampionát priniesol celú sériu prekvapení. Obhajca titulu Marián Žigala z DPMK Košice skončil až tretí, ďalší horúci favorit, jeho klubový kolega Štefan Forrai, dokonca až siedmy, titul patrí Humenčanovi Marekovi Tomčišákovi (ŠK Laborec Humenné), ktorý vo finále zvíťazil 2:0 nad Jánom Chovanom. Šampionát tak naznačil, že slovenská špička v singloch sa rozrastá a stúpa i kvalita. Uvidíme, ako dopadnú dvojice a trojice, aj keď favorizovaná pozícia Perunovcov vyznieva dosť jasne...

Pre slovenských reprezentantov bude v poradí už 28. nohejbalový šampionát poslednou významnejšou previerkou pred novembrovými MS v Maďarsku. Tým sa bude zaoberať dnešné zasadnutie Výkonného výboru Slovenskej nohejbalovej asociácie, uskutoční sa už pol hodinou pred 8. hodinou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.