Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Ak bude Gáborík zdravý, príde na MS

Sportnet|1. mar 2004 o 00:00

Krídelník tímu NHL Minnesota Wild Marián Gáborík sa v závere sezóny dostáva do formy z uplynulých rokov. Napriek tomu sa jeho mužstvu stále vzďaľuje postup do bojov o Stanleyho pohár - Minnesote aktuálne v tabuľke Západnej konferencie patrí dvanásta, ...

Krídelník tímu NHL Minnesota Wild Marián Gáborík sa v závere sezóny dostáva do formy z uplynulých rokov. Napriek tomu sa jeho mužstvu stále vzďaľuje postup do bojov o Stanleyho pohár - Minnesote aktuálne v tabuľke Západnej konferencie patrí dvanásta, čiže štvrtá nepostupová pozícia.

Gáboríka počas uplynulých sezón trápili viaceré zranenia. V poriadku nebol ani v úvode sezóny, keď pre problémy s podpisom novej zmluvy nastupoval vo farbách trenčianskej Dukly.

"Musím si zaklopať, ale teraz sa cítim dobre. Škoda, že nám nevyšli posledné zápasy. Mali sme v nich navrch, mohli sme vyhrať, ale v posledných minútach sa to otočilo proti nám. Postup do play off sa nám trochu vzdialil. Pred sebou však máme ešte osemnásť alebo devätnásť zápasov. Ťažko povedať, ako sa to vyvinie. Človek nikdy nevie. Nezávisí však len od nás, ale už aj od výsledkov súperov."

Po nevydarenom úvode sezóny, ktorý poznačili aj zdĺhavé rokovania s vedením klubu o novom kontrakte, patrí odchovanec trenčianskeho hokeja opäť medzi lídrov tímu z Minnesoty. "Naskočiť do rozbehnutého vlaku po zmeškaní trinástich stretnutí nie je veľká devíza, ale som rád, že sa mi začalo dariť," komentoval 22-ročný krídelník.

V prípade nepostúpenia Minnesoty do play off sa črtá šanca Gáboríkovho štartu na svetovom šampionáte v Česku. "Uvidíme, ako to dopadne. Myslím si, že ako tím sme ešte nepovedali posledné slovo. Keď však budem zdravý a tréneri ma povolajú, rád by som reprezentoval," predbežne sa prisľúbil talentovaný útočník. V budúcej sezóne sa očakáva v NHL štrajk hráčov a v tomto prípade by sa viacero slovenských hviezd mohlo predstaviť v ST extralige. "Ťažko povedať, či príde k štrajku a ako dlho bude trvať. Počul som už viacero názorov, ale asi to treba radšej nechať na tých hore. Ak by však prišlo k výluke, na deväťdesiat percent budem hrať v Trenčíne," povedal na záver Gáborík. (sita)

Súvisiace články