Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Aj Vlčková a Oborilová prispeli v pomoci obetiam povodne

TASR|Publikované 22. aug 2002 o 10:56

Lipsko 22. augusta (TASR) - Nemecký účastník ženskej hádzanárskej bundesligy HC Lipsko, ktorého dres v uplynulej sezóne obliekali aj dve slovenské spojky ...

Lipsko 22. augusta (TASR) - Nemecký účastník ženskej hádzanárskej bundesligy HC Lipsko, ktorého dres v uplynulej sezóne obliekali aj dve slovenské spojky Jana Oborilová a Marcela Vlčková, sa tiež zapojil do mnohých charitatívnych akcií zameraných na výpomoc obetiam postihnutým povodňami. Výťažkom z golfovej exhibície i z tradičnej dražby dresov prispel klub celkovou sumou 3660 eúr.

Dres s číslom desať Jany Oborilovej, ktorá bude v novej sezóne už pôsobiť v druholigovom Halle, našiel kupca za 121 eur, jedenástka jej krajanky Vlčkovej sa vydražila za sumu o jedno euro vyššiu. "Určite nezostaneme pri vyzbieranej sume a v pomoci obetiam ešte budeme pokračovať," prisľúbil manažér Lipska Kay-Sven Hähner.

Oborilová sa v novom tíme už v príprave výborne uviedla a spoločne s ďalšou Slovenkou Evou Leitgebovou bude patriť medzi hlavné strelecké opory vážneho ašpiranta na postup.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.