Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Aj Viktorii prekážali rozhodcovia

Sportnet|Publikované 15. okt 2007 o 22:00

Basketbalistky Viktorie PČSP Košice prehrali v Stredoeurópskej lige s oboma českými súpermi - Spartou i Strakonicami, ale výhra nad rakúskym

Herzogenburgom ich zachránila v súťaži.

KOŠICE. Na turnaji C-skupiny novovytvorenej súťaže v Prahe skončili Košičanky na tretej, poslednej postupovej priečke. Štvrtý Herzogenburg sa so Stredoeurópskou ligou musel rozlúčiť. V ďalšej fáze súťaže budú postupujúci rozčlenení do dvoch skupín a hrať by sa malo už systémom doma vonku.

Ostali zaskočení

Košičankám šlo v poslednom dueli s rakúskym vicemajstrom o postup, pretože predtým nestačili na Spartu ani Strakonice, hoci tieto celky v českej lige nepatria k špičke. Nečakal tréner Jozef Rešetár výhru aspoň so Strakonicami? "Ja vznik tejto súťaže vítam, ale jednu vec činovníci podcenili. Nechali totiž pískať rozhodcov tak, akoby šlo o priateľský miestny turnaj. Počul som, čo sa dialo v Rakúsku a my sme tiež mali v prvom stretnutí so Strakonicami s arbitrami veľký problém," uviedol J. Rešetár. Na vysvetlenie, súťaž pískajú rozhodcovia z tej krajiny, v ktorej sa hrá daný turnaj a v spomínanom rakúskom Welse bratislavský Slovan dokonca predčasne zišiel z palubovky, pretože arbitri domácemu tímu zjavne pomáhali. "Aj nás prístup arbitrov zaskočil. Nevyhovárame sa, pretože sme hrali naozaj zle, ale neboli sme na to pripravení. Napriek tomuto nedostatku, súťaž podľa mňa má budúcnosť. Nesmie to však stroskotať na organizácii."

Perostijská ostáva, Kanaďanka nie

Pre Viktoriu PČSP to bola vhodná generálka pred zajtrajším štartom ligy, hoci im zo zdravotných dôvodov chýbala rozohrávačka Kandráčová. V ostrom zápase sa však otestovali nové posily, vrátane Bulharky Perostijskej, ktorá prišla z Kositu 2013. "Ostáva u nás aj na ligu. Ukazuje sa, že so 196 centimetrami bude pod naším košom dominovať. Naopak, Kanaďanka Porterová nesplnila očakávania a nemá ani potrebnú výšku, takže ide domov." V prvom extraligovom kole zajtra o 19.30 hod. v hale na Bernolákovej ulici privíta Viktoria PČSP nováčika z Rožňavy.

MARIÁN ŠPACAI

STREDOEURÓPSKA LIGA

Czech Coal Aldast Strakonice Viktoria PČSP Košice 86:76 (53:32). Košice: Perostijská 20, Kovaľová 17, Kažimírová 14, Pindrochová a Slimáková po 8, Škvareková 7, Bartánusová 2. Sparta Praha Viktoria PČSP 81:69 (45:36). Košice: Perostijská 23, Krasnočková 16, Slimáková 10, Pindrochová 8, Kažimírová 6, Libová, Porterová a Škvareková 2. UBBC Aposport Herzogenburg Viktoria PČSP 79:88 (40:40). Košice: Krasnočková a Pindrochová po 19, Perostijská 18, Slimáková 11, Kovaľová 11, Kažimŕová 6, Škvareková 4.

Ďalšie výsledky: Sparta - Herzogenburg 82:59, Strakonice - Herzogenburg 85:84, Strakonice Sparta 71:107. Konečné poradie: 1. Sparta, 2. Strakonice, 3. Viktoria PČSP, 4. Herzogenburg.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.