Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Aj v Betliari museli dať klobúk dole pred umením nováčika

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Betliar - Domáce mužstvo FK Tatran Betliar privítalo v nedeľu doteraz neporazený celok Košickej Novej Vsi. V drese nováčika hrá niekoľko kvalitne

technicky vybavených individualít zo slovenskej špičky v sálovom futbale. Tatranci však potvrdili, že prehra v Sečovciach bola iba dielom náhody, a aj keď tentoraz doma nebodovali naplno, videli prítomní fanúšikovia atraktívny štvrtoligový duel. Košická Nová Ves v Gemeri zabodovala opäť, keď v úvodnom kole remizovala v Rožňave 2:2. V betliarskom drese sa objavil i skúsený Szőllős, ktorý prišiel do klubu na hosťovanie z Kunovej Teplice.

BETLIAR - KOŠ. NOVÁ VES 1:1 (0:0)

Góly: 57 Čarnoky resp. 58. Gliganič. ŽK: Hajduk, Zdechovan - Nagy. D: 170. R: Schlesinger.

FK Tatran: Dorkin, Hajduk, R. Greško, Demko, Kasper, Jar. Gonos, Varga, Szőllős, Zdechovan, Vávra, Čarnoky (60. Oravec)

Vo vyrovnanom stretnutí sa prví dostali k slovu domáci a už v 3. minúte preveril Čarnoky postreh gólmana Pavúra. V 20. minúte zahrávali tatranci rohový kop Zdechovanom, ale Hajduk mieril nad. Ten istý hráč nebol presný ani o dve minúty neskôr, keď jeho pokus z priameho kopu z vyše 30 metrov skončil tesne vedľa novoveskej brány. Ďalšie príležitosti na oboch stranách ostali nevyužité a do kabín odchádzali súperi za bezgólového stavu. Po zmene strán Zdechovanov roh predĺžil hlavou Hajduk a Čarnoky zblízka poslal loptu do siete hostí. Neprešla však ani celá minúta a krížny center poslal za Dorkinov chrbát Gliganič. V 65. minúte sa ocitol zoči-voči gólmaniovi Tatrana Gajdoš, ale betliarsky brankár jeho strelu zlikvidoval. O desať minút neskôr bol Dorkin opäť v akcii a Lumtzerovu strelu opäť kryl. Na opačnej strane centroval v závere duelu Zdechovan, hlavou poslal loptu pred bránu hostí Hajduk, lenže Pavúr v poslednej chvíli zachránil pred dobre hrajúcim R. Greškom. Po kvalitnom a bojovnom stretnutí sa po záverečnom hvizde súperi zaslúžene rozišli deľbou bodov.

So ziskom bodu bol tréner Košickej Novej Vsi Štefan Nagy spokojný: "Zatiaľ bola betliarska pôda najhorúcejšia zo všetkých, kde sme doteraz hrali, preto tá spokojnosť. Ak chceme vonku naplno bodovať, musíme hrať oveľa lepšie," povedal hosťujúci kormidelník. "Podali sme výkon, na aký sú naši fanúšikovia zvyknutí. Dobrou kolektívnou hrou sme dokázali, že vieme zabojovať. Pri troche šťastia sme mohli aj vyhrať," zhodnotil zápas predseda FK Tatran Dušan Ivanko.