Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Aj tvrdšie slová môžu pomôcť, ak sú pochopené

Sportnet|Publikované 25. feb 2009 o 23:00

Z plejády nádejí, ktoré tréner futbalistov MFK Košice B Ladislav Totkovič vytiahol do zimnej prípravy, má zaujímavú pozíciu dvojica nádejných

brankárov: Roland Repiský, Ľubomír Pangrác.

KOŠICE. Obaja môžu ešte na jar figurovať v zostave dorastu, ale oni poškuľujú po vyššej méte - prvoligových zápoleniach.

Dril pri centroch

Roland Repiský zdokonaľuje svoje predpoklady i pod dohľadom skúsených odborníkov Iva Pilipa či Stanislava Semana. Osemnásťročný ochranca (196 cm) svätyne prestúpil pred časom zo Šace do MFK. "Tréningy sú náročnejšie, ale dá sa to zvládnuť. V širšom kádri sme viacerí z dorastu, takže sa poznáme, tvoríme fajn partiu," rozhovoril sa Roland. Tréner Totkovič v prípravných zápasoch razil zásadu, že raz chytal jeden mladík, potom zase druhý. Roland si už oproboval aj kuriózny moment v dueli s Humenným, keď inkasoval nevšedný gól. "Dostával som malú domov od spoluhráča. Chcel som z prvej loptu odkopnúť, ale priplietol sa tam útočník súpera, ktorého som rovno trafil a od neho sa lopta odrazila do brány. Preto sme prehrali," vrátil sa k nevšednému okamihu. Nikto ho zaň nekameňoval, hoci si vypočul od kouča poznámku, aby sa nabudúce viac koncentroval i na túto na pohľad jednoduchú činnosť. "Aj to patrí k futbalu," prezradil Repiský, ktorý by sa rád dostal na zápasovú súpisku béčka. Vie však, že prednosť majú borci, ktorí figurujú v kádri áčka. "Obdivujem na nich vyrovnanú formu, málokedy kiksnú. Ja som vo veku, keď sa mi chyba prihodí, ale u nich je to iné. Pozdáva sa mi hlavne štýl Gejzu Pulena." Kým sa svojimi parametrami priblíži k tomuto gólmanovi, ešte sa veľa nadrie. "Hlavne pri centrovaných dlhých loptách musím byť ostražitý a pozorný."

Nepoľaviť v nasadení

Aj Ľubomír Pangrác (200 cm) sa oťukáva, aby zbieral skúsenosti v inom prostredí a kolektíve. "Je to dobré, hoci stále je čo zlepšovať. Napríklad treba lepšie dirigovať spoluhráčov a zamerať sa na centre," prezradil mladík, ktorý nedávno oslávil 19. narodeniny. Do Košíc prišiel z Bardejova pred pol druha rokom. Teraz zvádza konkurenčný boj s kamarátom Repiským. "Roland sa pred pár dňami podrobil operácii slepého čreva, je to preňho trošku i smola," poznamenal Ľubo, ktorý na otázku štýlu akého brankára z prvého tímu sa podobá, odpovedal, že Putnockého. V rezerve sú niektorí skúsenejší jednotlivci, ktorí majú nárok na kritiku, ak si ju "bažanti" zaslúžia. "Za to sa nikto z nás, mladých, nesmie urážať, lebo to myslia s nami dobre." Aj tento talentovaný gólman mieni výkonnostne rásť a byť raz stálicou. Chce to však absolvovať množstvo náročných stretnutí a nepoľaviť v nasadení. Lebo dvierka sa pre oboch adeptov len pootvorili, ale ešte nie sú celkom otvorené. To, či sa tak stane, bude záležať len na ich prístupe a svedomitosti.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.