Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Aj trénera Cassovie výkon Ružomberka prekvapil

Sportnet|Publikované 20. okt 2003 o 00:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice majú za sebou už aj stretnutie proti druhému z dvojice ašpirantov na majstrovský titul, a podľa

očakávania Ružomberku podľahli doma 43:78. Aj keď výsledok hovorí o jasnej porážke, na rozdiel od duelu proti Delte I.C.P. sa Cassovia tentoraz jednoznačného favorita držala celý prvý polčas. Do kabín totiž obhajkyne ligového prvenstva odchádzali len s deväťbodovým náskokom.

"Na našu palubovku prišiel súper, ktorý má v lige úplne iné ambície, než máme my. Prekvapilo ma, že Ružomberok bol taký, aký sme ho dnes videli. Nám totiž nezabrali pivotky, ale ak by sme v tejto sfére boli lepší a zabojovali, pokojne si dovolím vyhlásiť, že zápas mohol byť úplne iný a mohli sme ho aj vyhrať," tvrdil po stretnutí tréner Cassovie Ivan Kurilla a dodal: "Hrali sme bez Imbergerovej a vekový priemer náśho celku bol zhruba 20 rokov. Je to ďalšia skúsenosť na to, aby sme zápasy, ktoré máme vyhrávať, naozaj aj vyhrali. Či už proti Myjave, Slovanu, alebo aj ďalšie."

Veru, pre Cassoviu sú omnoho dôležitejšie súboje so spomínanými súpermi, ktorí sú ich pravdepodobnými súpermi v boji o záchranu. Na Myjave však minulú stredu Cassovia prehrali. "Neviem povedať, či by výkon, ktorý sme podali proti Ružomberku, na Myjavu stačil. Výkon, ktorým sme však počas týždňa prezentovali v prípravnom dueli proti Miškolcu (Košičanky v ňom prehrali 45:82 - pozn. aut.), by však pravdepodobne postačoval." V drese Cassovie sa v sobotu objavila čerstvá posila Jana Jusková, ktorá sa do Košíc vrátila z AGM Banská Bystrica. "Som veľmi rád, že ju mám v družstve. Možno to v útoku tak nevidieť, ale pre obrannú činnosť je to veľmi potrebná hráčka. Každú posilu vítam, veď náš káder nie je široký."

Na rozdiel od svojich spoluhráčok, vychytila v sobotu nie prvýkrát znovu jeden zo svojich parádnych streleckých dní v drese Cassovie Zuzana Serbáková. Nastrieľala šesť trojok, spolu 24 bodov, čo je viac ako všetky jej spoluhráčky dokopy. Serbáková sa teda zaslúžila o viac ako polovicu bodov svojho družstva. "Túto sezónu sa mi hrá zatiaľ celkom dobre," usmievala sa po zápase Z. Serbáková. Po ťažkom zranení sa v uplynulej sezóne na palubovke táto talentovaná hráčka neobjavila, takže momontálne má po basketbale patričný hlad. "Jasné. Zo začiatku som sa trochu bála, ale už je to v poriadku. Som rada, že už môžem opäť hrať." Cassovia sa prvý polčas držala statočne, i keď Ružomberok jej svojim malátnym výkonom pomáhal. Po zmene strán však už majster svoj náskok rýchlo zvyšoval. "Asi sme trošku poľavili v obrane, ukázal sa aj rozdiel v počte pod košom, kde má Ružomberok väčší výber, kým my len dve hráčky. Myslím si však, že to nebolo najhoršie," dodala ešte iba 17-ročná basketbalistka. Nebála sa pred zápasom, aby súboj s gigantom nemal podobný priebeh ako ten spred týždňa proti Delte, ktorá Cassoviu na ihrisku ˝roztrhala'? "Ani nie obavy, ale chceli sme odohrať solídny zápas, lebo proti Delte to z našej strany nevyzeralo vôbec pobre." Prehry s Deltou i Ružomberkom však určite nemrzia tak, ako stredajšia tá z Myjavy. "Tam sme poľavili v druhom polčase a sama Kalistová nám dala skoro 30 bodov. Jednoznačne sme na nich mali, ale nevyšlo to," pokrčila plecami odchovankyňa bohatej mladéžníckej liahne košického klubu.

Súvisiace články