Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Aj Tebinková z Delty do Cassovie

Sportnet|Publikované 1. okt 2003 o 22:00

Košice - Už o niekoľko dní (11. októbra) štartuje nový ročník basketbalovej extraligy žien, znovu za účasti dvoch košických družstiev. Mestskí rivali

Delta I.C.P. a CBK Cassovia naďalej pokračujú vo vzájomnej spolupráci, aby prvý menovaný klub mohol plniť najvyššie ambície a druhý mu v tom pomáhal výchovou nových talentov.

Aj keď Cassovia sa orientuje predovšetkým na mládež, rozhodne nechce zmiznúť ani zo seniorskej extraligovej mapy. Okrem vlastných odchovankýň sa teda spolieha aj na pomoc z Delty. Najnovšou akvizíciou, ktorá prechádza zo žlto-modrého tábora do Cassovie, je krídelníčka Alena Tebinková. "Už predtým sa k nám z Delty presťahovali Stantienová a Rošková, teraz okrem Tebinkovej aj Šándorčínová. Podľa zdravotného stavu Jendrichovskej z Delty, sa uvidí, či sa k nám vráti na hosťovanie aj ďalšia krídelníčka Krasnočková. To by mal byť už dostatočný počet hráčok, ktorý by nám mal na extraligu stačiť. Samozrejme, skúmame ešte prípadné možnosti posilniť sa nejakou vysokou hráčkou," prezdradil šéf Cassovie Alexander Farkašovský.

"Teraz cez víkend ešte cestujem na turnaj do Maďarska s Deltou, ale prvý extraligový zápas práve proti Delte nastúpim už za Cassoviu, kde by som mala hosťovať do decembra. Myslím, že z herného hľadiska je to pre mňa lepšie, lebo v Cassovii by som mala dostať viac priestoru. S týmto zámerom je to aj robené, aby som sa potom prípadne vrátila do Delty rozohratejšia a v lepšej forme," uviedla pre náš denník Alena Tebinková, ktorá je odchovankyňou práve Cassovie a do klubu sa vracia po troch rokoch strávených u mestského rivala. V letnej príprave musela chvíľu pauzovať, pretože sa zotavovala po operácii. "Po zdravotnej stránke je už všetko v poriadku, trénujem už naplno," dodala 24-ročná basketbalistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.