Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Aj Slováci čakali na vstupenky celý deň

Súrodenci Andrea (druhá zľava) s bratom Mirom z Bratislavy čakali v stanovom rade na lístky do Wimbledonu s anglickými susedmi. (Autor: SME – ONDREJ GAJDOŠ)
Sportnet|Publikované 25. jún 2007 o 22:00

Po daždi videli včera diváci na tenisovom grandslamovom turnajiv Londýne aspoňskrátený program.

Len päť ráz v doterajšej histórii 120 ročníkov sa tenisový Wimbledon zaobišiel bez dažďa. Tohtoročný turnaj sa k nim nepriradí, lebo od prvého dňa v Londýne pršalo. Tisícky divákov sa predpoludním nahrnuli do areálu All England Clubu a o jedenástej sa spustil dážď.

Ľudia sa presunuli do reštaurácií, kaviarní, skryli sa pod strechy stánkov a čakali. Po troch­ hodinách konečne prestalo pršať. Technické čaty zložili z trávy plachty a za štvrťhodinku pripravili kurty pre hráčov.

Angličania si pre turnaj vyberajú dovolenku

Zápas Američanov Roddicka a Gimelstoba na dvorci číslo 1 sledovali v hľadisku aj súrodenci Andrea s Mirom z Bratislavy. Na lístky za 30 libier čakali v rade pred pokladnicou takmer 24 hodín.

„Prišli sme do radu v nedeľu napoludnie a neboli sme prví - dostali sme číslo devätnásť. To bola pri zostávajúcich päťsto lístkoch v pokladnici stopercentná šanca,“ povedala Andrea, ktorá si v Londýne našla prácu ako kozmetička. Na prázdniny pozvala z Bratislavy aj brata, aby mu ukázala atmosféru vo Wimbledone.

Záujemcovia o vstupenky na grandslamový turnaj stanovali na chodníku na Church Road v daždi a chlade, v nedeľu večer už bol rad dlhý vyše dvesto metrov. „Napriek nepriaznivému počasiu sme mali v stane výbornú náladu. Dlho do noci sme sa rozprávali so susedkami - Angličankami,“ vravela slovenská dievčina.

Na poriadok a dodržiavanie pravidiel v rade dávali pozor stewardi v označených vestách. Každý záujemca dostal lístok s poradím, aby sa zabránilo predbiehaniu.

Jedna osoba si môže kúpiť iba jeden lístok. V pondelok ráno o šiestej bolo treba stany zbaliť, o štyri hodiny neskoršie otvárali pokladnicu.

Druhý týždeň za 62 libier

„Cena vstupeniek sa postupne zvyšuje. V prvý deň stála na centrálny dvorec 36 libier, o týždeň neskoršie to bude 62 libier. Dosť aj pre domácich návštevníkov,“ uvažovala Andrea.

Napriek tomu bol včera popoludní 15-tisícový center na zápase Švajčiara Federera s Rusom Gabašvilim zaplnený. A rovnako ďalšie dvorce. Diváci, ktorí čakali na lístok aj celý deň, museli byť nakoniec spokojní aj so skráteným programom.

„Ak sa zlepší počasie, možno si vystojíme lístky na jeden deň aj na budúci týždeň. Neviem si však predstaviť, že by som v rade na lístky dovolenkovala, ako nám to pri debate v stane prezradili naši susedia z Anglicka,“ krútila hlavou Andrea.

Káva už v metre

Na londýnskej stanici metra Southfields ponúkali včera predpoludním kávu zadarmo, aby sa húfy ľudí z vozňov nehrnuli úzkymi schodmi na ulicu a nezapchali východ. Mnohí poč­kali, vychutnávali si chutný nápoj. Od stanice metra treba prejsť ešte pol druha kilometra k bránam All England Clubu.

„Tu za rohom na vás čaká auto s odvozom iba za 2,5 libry,“ lákal návštevníkov starší chlapík s megafónom. Typické londýnske taxíky sa nestačili obracať. Vojde sa do nich päť ľudí. Šofér v oddelenom priestore vpredu čakal, kým sa nezaplnili všetky miesta.

„Bože, nech dnes neprší,“ obrátil na zadnom sedadle zrak nahor mladík James, ktorý pricestoval na prvý deň Wimbledonu z Leedsu a vravel, že si tak splnil sen. Doma počúval správy o počasí a obával sa, aby väčšinu dňa nepresedel niekde v reštaurácii pri televízore. Našťastie o pol tretej už mohol sledovať zápas jeho favoritky Švajčiarky Hingisovej s domácou Cavadayovou.

Angličanom vypadol pre zranenie ruky v poslednej chvíli Andy Murray a veterán Tim Henman už na svetovú špičku nestačí, na návštevnosti najslávnejšieho turnaja na svete sa to nijako neprejavilo.

Tenisový fanúšik sa ukrýva pred dažďom, ktorý včera dlho bránil hráčom nastúpiť na dvorce All England Clubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.