Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Aj s boľavými hrdlami vybojovali striebro

Sportnet|Publikované 11. okt 2012 o 00:00

V závere septembra sa v ukrajinskom meste Ivano-Frankivsk uskutočnil basketbalový turnaj za účasti piatich tímov.BKM Bardejov si nepočínal zle.

BARDEJOV. V závere septembra sa v ukrajinskom meste Ivano-Frankivsk uskutočnil basketbalový turnaj za účasti piatich tímov. Pozvanie dostal aj BKM Bardejov a nepočínal si zle.

V prvom zápase nastúpili Bardejovčanky proti mužstvu Bar, iba necelú polhodinu po príchode na miesto turnaja. Unavené z jedenásťhodinovej cesty zápas síce nezačali dobre, ale po zmene taktiky zavelila do útoku kapitánka Vanessa Gajdošová, ktorá dokázala strhnúť aj ostatné hráčky a Bardejovčanky zápas otočili a zvíťazili v pomere 47:21.

Ďalším nepríjemným úderom pre dievčatá bola veľká zima v hale. K tomu sa pridala slabá večera a pootvárané okná, ktoré privítali dievčatá v izbách.

Aj preto museli tréneri hneď ráno zháňať lieky, ktoré by zmiernili príznaky prechladnutia. Utrpením boli aj nejedlé raňajky, a tak hráčky na druhý zápas nastupovali hladné a uzimené.

Proti domácemu tímu si vybudovali náskok, ktorý začali ku koncu zápasu strácať, ale druhé víťazstvo si už Bardejovčanky nenechali ujsť a zvíťazili 37:34.

Na finále takmer nenastúpili

V treťom zápase dievčatá nastúpili proti tímu Ľvov. Bardejovčanky si vytvorili náskok už od začiatku stretnutia, v celom zápase dominovali a príležitosť dostali aj hráčky z lavičky. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázala Sarah Čupová.

Bardejovčanky predvedenou hrou upútali a pred finále ich každý staval do úlohy favorita. Avšak ranné vstávanie bolo pochovaním nádeje na dobrý výsledok. Takmer každá hráčka bola chorá so silnými bolesťami hrdla.

Tréner sa zahrával s myšlienkou na finále nenastúpiť, no hráčky mienili inak. Chceli sa aj napriek všetkým nepríjemnostiam pobiť o celkový úspech na turnaji. Súperom BKM bolo bieloruské Grodno.

Prišli ďalšie pozvánky

Vo finále dokázali statočné Bardejovčanky držať krok so silným súperom len do polčasu, ktorý prehrali iba o 2 body. Staršie, vyššie Bielorusky po polčase i za prispenia rozhodcov zápas otočili v hladké víťazstvo.

Zo šiestich skúsených hráčok boli tri vylúčené a tri dohrali so štyrmi faulmi a za takýchto podmienok sa súperovi ťažko odoláva.

Tréner Ladislav Mojdis po zápase vysoko vyzdvihol výkon družstva, jeho odhodlanie, bojovnosť, nasadenie, ktoré označili iní tréneri slovami - hrdinský výkon. Choré Bardejovčanky zanechali na turnaji veľmi dobrý dojem a vzápätí prišli pozvánky na turnaje do Ľvova a Grodna.

Dievčatá si okrem medaily, diplomov a pohára, priniesli domov aj ocenenie najlepšia hráčka turnaja, ktoré získala Vanessa Gajdošová.

ico

Fakty

Výsledky BKM Bardejov:

Bardejov - Bar (športová škola) 47:21 (14:8, 12:0, 17:5, 4:8)

Ivano Frankivsk (šport. škola) - Bardejov 34:37 (5:4, 6:16, 6:15, 17:2)

Bardejov (šport. škola) - Ľvov 39:18 (13:5, 14:0, 9:9, 3:4)

Bardejov - Grodno (Šport. škola) 41:70 (12:10, 10:14, 7:26, 12:20)

Celkové poradie turnaja:

1. Grodno, 2. BKM Bardejov, 3. Ľvov, 4. Ivano Frankivsk. 5. Bar.

jm

Súvisiace články