Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Aj Rudňanci poškuľovali po piatej lige

Cieľ splnený. Hlavnou úlohou Rudňancov bolo zachrániť štvrtú ligu aj pre ďalšiu sezónu – a to sa podarilo. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. júl 2012 o 22:00

Začiatok jari bol výborný, postupne však v tabuľke klesali.

RUDŇANY. Stálym účastníkom štvrtoligovej partie je už roky Obecný športový klub z Rudnian. Tak ako štvrtá liga prináleží Rudňancom, rovnako k A–mužstvu patrí tréner Jaroslav Zajac.

Najväčším výsledkom Rudňancov v nedávno skončenej sezóne bol nezabudnuteľný výsledok z V. Revíšť, kde šokovali najtesnejším víťazstvom. Postupne však na mužstvo akoby doľahla kríza a dobré obdobie vystriedalo zlé.

„Už som to veľakrát spomínal, že pod naše kolísavé výkony sa podpísal hlavne úzky káder. Ten tvoria na jednej strane študenti a na druhej chlapi, ktorí dochádzajú za prácou. Aj preto niekedy bolo ťažko poskladať zostavu na majstrák. Pritom po kvalitatívnej stránke nemáme zlý manšaft, len treba, aby hral v tom istom zložení viac zápasov po sebe,“ povedal po skončení sezóny 2011/2012 tréner OŠK Rudňany Jaroslav Zajac.

„Dlhodobo sme sa pohybovali v strede tabuľky, no v závere sme klesli až na konečnú jedenástu priečku. Predovšetkým sme boli radi, že sme sa vyhli bojom o záchranu, lebo to bolo v jarnej časti najdôležitejšie.“

Štvrtá či piata liga?

Veľkým hitom je po sezóne 2011/2012 na Spiši V. liga skupina Podtatranská. Po reorganizácii sa vytvorila taká zaujímavá a kvalitná súťaž, že ani mužstvá z čela tabuľky Hrabušice resp. Poprad – Veľká sa nehrnú do štvrtoligovej partie.

„Boli aj u nás také úvahy, či by nebolo lepšie hrať piatu ligu Podtatranskú, ktorá je divácky isto atraktívnejšia. Lenže štvrtoligová súťaž má tiež svoju kvalitu. Otvorene povedané – buď hráte tretiu alebo piatu, tá štvrtá je taká, aká je,“ dodal Jaroslav Zajac.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.