Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Aj napriek prehre Trebišova sa na čele nič nemení - vedie zemplínsky trojlístok

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Počas víkendu boli na programe stretnutia 12. kola III. futbalovej ligy. Kolo však nebolo úplné, lebo v Košiciach sa pre nespôsobilý terén nehral

zápas Lokomotíva - Svit. Na čele tabuľky ja naďalej zemplínsky trojlístok. Na tomto tvrdení nič nezmenila ani prehra vedúceho Trebišova v Prešove. Za ním je však riadna tlačenica. Z dna tabuľky sa mohol odpútať Ďurkov. Dobre rozbehnutý zápas so Sobrancami však nedotiahol do víťazného konca a môže byť rád, že nakoniec získal aspoň bod. V nasledujúcom kole sa cez víkend stretnú: Stropkov - Lokomotíva, Trebišov - Vranov, Michalovce - Prešov B, Sobrance - Svidník, Poprad - Ďurkov, Lipany - Bardejov, V. Kapušany - St. Ľubovňa, Turňa - Svit.

Ďurkov Sobrance

2:2 (2:0)

Ďurkov - Zápas na mokrom trávniku mal od úvodných minút rýchle tempo. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov a v 15. min. Černega nebezpečne vystrelil z hranice šestnástky, ale domáci brankár Demko pohotovo zasiahol. O päť minút neskôr hosťujúci Soták ďalekonosnou strelou opäť ohrozil domácu bránu. Domáci v 24. min. dobre zakombinovali a Senjuž nekompromisne z hranice šestnástky prekonal hosťujúceho gólmana. V 27. min. hostia zahrávali rohový kop, k odrazenej lopte sa dostal Gircha a nastrelil brvno domácej brány. Následne o dve minúty neskôr domáci Mižák vystrelil, k tečovanej lopte sa dostal Mačinga a domáci viedli 2:0. Druhý polčas hostia zvýšili aktivitu, boli pohyblivejší a priamočiarejší. Ďurkovčania mohli zvýšiť stav zápasu Dulovičom v 52. min., ale ten trafil z vyloženej šance iba brániaceho hráča Sobraniec. V 57. min. sa Mačinga ideálne uvoľnil a sám proti brankárovi nepremenil vyloženú šancu. Zlom v zápase nastal v 65. min. keď po hrubke domácej obrany Černega do prázdnej brány znížil. Hostia i naďalej príkladne bojovali a domácich zatlačili na ich vlastnú polovicu ihriska. V 75. min. strelou z 25 m prekvapil domácich hráčov aj brankára Soták a upravil stav zápasu na 2:2. Domáci mohli aj prehrať, keď v nadstavenom čase unikol Černega, ale z vyloženej šance sám pred brankárom Demkom neskóroval.

Góly: 24. Senjuž, 30. Mačinga 65. Černega, 75. Soták. ŽK: Bačo, Dulovič Soták, ČK: Danko (Sobrance) Pred 430 divákmi rozhodoval Balarin. ĎURKOV: Demko Bačo, Siksa, Jurko, Senjuž - Sepeši, Dulovič, Gašpar, Mižák (74. Repašský) - Mačinga, Matej (74. Köver). SOBRANCE: Poľacký Košuda, Mikula, Danko, Gaži - Soták, Jakuboc, Horvát, Brožko - Kircha, Černega.

M. HUFNÁGEL

St. Ľubovňa - Lipany

2:0 (1:0)

Stará Ľubovňa - V derby zápase lepšie začali domáci a už v 7. min. sa ujali vedenia, keď prudkú strelu Jarabinského Križalkovič vyrazil a Plichta skóroval. Aj v ďalších minútach boli domáci iniciatívnejší, hostia podnikali len ojedinelé útoky a v 25. min. mohli vyrovnať, keď čistú gólovú šancu Angeloviča Packa vyrazil. V 31. min. mohol domáce vedenie zvýšiť R. Pavlišin, ale mieril tesne vedľa. Hostia vyčkávali na domáce chyby a rýchlymi brejkami prenikali pred pokutové územie, po ktorých hrozilo nebezpečenstvo. Príležitosť na skórovanie mali v 34. a 43. min., ale Packa bol pozorný. Druhý polčas za neustáleho dažďa začali lepšie hostia, ale domáci zvýšenou bojovnosťou napokon pridali druhý gól a zaslúžene zvíťazili. V 55. min. Slivoš v päťke minul, ale v 63. min. po prihrávke Jarabinského zvýšil na 2:0. V závere mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď lopta po strele Kačmarčíka prešla popred celú prázdnu bránu. Hostia si v druhom polčase vyloženú šancu nevypracovali.

Góly: 7. Plichta, 63. Slivoš. ŽK: Novotný, R. Pavlišin - Štofan, Franta. Pred 673 divákmi rozhodoval Špivák. ST. ĽUBOVŇA: Packa - J. Pavlišin, Rybovič, Jarabinský, Novotný - Lorinc (87. Kupec), Slivoš, J. Pavlišin, Kalafut (76. Sikorjak) - R. Pavlišin, Plichta (78. Kačmarčík). LIPANY: Križalkovič - Guzy, Šott, Verbovský, Seman - Franta, Angelovič (70. Príhoda), Štofan (80. Turák) - Jacko, Liščinský.

M. MOJCHER

Turňa V. Kapušany

4:1 (3:0)

Turňa - Prvý polčas sa niesol v znamení ofenzívy domácich hráčov, keď hostia sa len sporadicky dostávali pred bránu domácich. Po akcii Sovič Korínek a po jeho centri v 6. min. Szilágyi strelil prvý gól domácich. V 10. min. Korínek z 20 m vystrelil a tesne minul bránu hostí. V 18. min. veľká šanca domácich, keď prešiel obranou hostí Herczeg a strelil tesne nad bránu. V 21. min. po rohovom kope Korínka Erdélyi hlavou zvýšil na 2:0, v 27. min. nebezpečnú strelu Szilágyiho brankár hostí zneškodnil. V 35. min. po rohovom kope Korínka, Erdélyi nohou zvýšil na 3:0. Hostia sa v 42. min. pokúsili o prvú strelu na domácu bránu zo 16 m. V 52. min. ohrozili Zemplínčania bránu domácich a brankár hostí vyrazil na ľavú žrď. V 62. min. Korínek z 18 m vystrelil tesne nad bránu. Onedlho po peknom prieniku Korínka zvýšil Rusinko na 4:0. V 72. min. z prázdnej brány domácich Tóth vykopol hlavičku Ováka.V 74. min. Demeš po priamom kope zo 16 m a po chybe brankára Rebeja strelil gól hostí a upravil výsledok na 4:1. V 90 min. Korínek z 20 metrov nastrelil brvno hostí.

Góly: 6. Szilágyi, 21. a 35. Erdélyi, 63. Rusinko 74. Demeš. Pred 400 divákmi rozhodoval Chochoľák. TURŇA: Rebej Szabó, Hiščák, Herczeg, Tóth - Erdélyi (60. Ondernický), Danko, Szilágyi (80. Híľovský), Korínek, Mik. Sovič (68. Haboši) - Rusinko, Kováč. V. KAPUŠANY: Hrabčák Terebeši (87. Horňák), Lizák, Ovák, Melník - Varga (65. Fintor), Tomáš Nagy, Attila Nagy, Demeš, Gajdoščík - Jáger (50. Kornecký), Tóth.

J. FIFIK

Bardejov Poprad

2:0 (1:0)

Bardejov Na ťažkom teréne, za stáleho dažďa domáci využili úvodný tlak a po faule na Kočiša sám poškodený z 20 m presnou strelou strelil prvý gól. Potom ešte mohol zvýšiť Adamišin, ale zhustená obrana Popradu obetavo odvracala útoky i strely, keď vynikli Tkáč i Pitoňák ml. Po obrátke útočná hra BŠK pokračovala a boli aj šance. Adamišin trafil do žrde. Hostia mali jedinú, keď Kobolka v 64. min. ušiel obrane, ale prestrelil bránu. S chuťou hrajúci Kočiš dvakrát strelil vedľa z dobrých pozícií, ale druhý gól pridal po kombinácii Salamon. V závere sa útoky striedali na obe brány, navrch mali domáci, keď v nadstavenom čase Hoclár i Adamišin opäť mierili do konštrukcie.

Góly: 17. Kočiš, 77. Salamon, ŽK: Kovalčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Koščo. BARDEJOV: Peter Pillár Bodik, Kukulský, Čekan, Koscelník Vaško (81. Jacečko), Kočiš, Hoclár, Pizúr (59. Salamon) Šomský (65. Petruška), Adamišin. POPRAD: Justh Polakovič, Tkáč, P. Pitoňák ml., Šimšaj Chocholák (81. Rybka), Renner (64. Gajdošík), Kovalčík, Žifčák P. Pitoňák st., Kobolka.

J. ŠČERBÍK

Prešov B Trebišov

3:1 (2:0)

Prešov Líder tretej futbalovej ligy v šarišskej metropole sklamal. Nepredviedol výkon, aký diváci očakávali. V 14. min. opečiatkoval hlavičkou brvno hosťujúcej brány Palša. Skóre však otváral v 26. min. Durkáč, ktorý prízemnou strelou zužitkoval ideálnu prihrávku. O tri minúty už domáci viedli dvojgólovým rozdielom, keď presný zásah pridal útočník Lukáš Hricov. Zaskvel sa ale aj domáci gólman Vaško, ktorý v záverečných minútach polčasu zlikvidoval dve čisté šance. Po zmene strán opäť Hricov využil kombinačné schopnosti stredovej formácie a pridal tretí gól. V 69. min. hostia znižovali, keď sa z bieleho bodu nemýlil Timko po nariadenom pokutovom kope.

Góly: 26. Durkáč, 29. a 63. Lukáš Hricov 69. Timko (z 11 m), ŽK: T. Vaško Frajkor. Pred 100 divákmi rozhodoval Alexa. PREŠOV B: T. Vaško J. Kataščík, Palša (46. Lukáč), Kovalík, M. Vasiľ Durkáč, Guman, Hatok (78. M. Porochnavý), E. Bašista L. Hricov, Viazanko (87. Majer). TREBIŠOV: Falatovič Drvčák, Geri (46. Niang), Capko (66. Juhás), Borčik Černej, Timko, Vajda (46. Sobota), Voroňák Demjan, Frajkor.

M. SEMAN

Svidník Michalovce

3:3 (3:1)

Svidník Prvú príležitosť na skórovanie si vypracovali hostia. Hvozda však Slichovu hlavičku z malého vápna reflexívne vyrazil. Keď Svidník odpovedal iba nevydareným pokusom Mareka Bučka, do vedenia išiel v 17. min. dovtedy behavejší a kombinačne efektívnejší súper zo Zemplína, pretože Devečka strelou popod Hvozdu využil zaváhanie stredu domácej obrany. Michalovce postupne v nasadenom tempe poľavovali, čo domáci aj patrične využili. V 28. min. si Druga nabehol na Paňkov center a jeho hlavička k žrdi znamenala vyrovnanie. Na prvoplčasových 3:1 potom v 43. a 45. min. stanovili Kizák s Marekom Bučkom. Michalovciam ich zlepšený výkon po zmene strán priniesol prvé ovocie po hodine hry, keď na tečovanú Micákovú strelu z 19 m už Hvozda dostatočne pohotovo zareagovať nedokázal. O šesť minút dovolila domáca obrana hosťom na hranici šestnástky sériu narážačiek, čo na svoj druhý gól v tomto stretnutí pretavil Devečka. Svidník sa snažil odpovedať už za tri minúty. Lenže pred Kupcom v poslednej chvíli takmer na brankovej čiare zachraňoval Vasil. Po následnom rohovom kope sa Kupec už síce dostal k zakončeniu, ale jeho pokus zblokoval Gabák. Hostia nechceli ostať nič dlžní, no po rýchlom protiútoku dieru v strede obrany stihol pred šprintujúcim Bačíkom zaplátať Hvozda. Keďže do konca stretnutia chýbala postupne Paňkovi presnosť, Kupcovi pohotovosť a Kalejovi razancia, súperi si po dobrom výkone body rozdelili.

Góly: 28. Druga, 43. Kizák, 45. Marek Bučko 17. a 66. Devečka, 60. Micák, ŽK: Macko (Svidník). Pred 900 divákmi rozhodoval Sedlák. SVIDNÍK: Hvozda Piršč Macko, Miroslav Bučko, Jurč (42. Tkáč) Marek Bučko, Harakaľ, Paňko, Kupec Kizák, Druga (66. Kaleja). MICHALOVCE: Belan Vasil, Gabák, Slicho (83. Paulilik), Uhliar, Capík, Micák, Ivan, Adam, Devečka, Bačík).

I. MAKÓ

Vranov - Stropkov

2:0 (0:0)

Vranov - Rozmočenému terénu sa spočiatku lepšie prispôsobili hostia, ktorí boli pohyblivejší a mali aj prvú šancu, keď strelu Kupca Suchý vyškriabal na brvno. Vranovčania sa stereotypne prebíjali stredom, navyše v prihrávkach dosť často chybovali. Stropkovskú bránu ohrozili až v 18. min. po prieniku Chmuru, keď pred Bumberom zachraňoval Bujdoš. Stropkovčania hrozili naďalej, v 22. min. Tabišovu strelu brankár Suchý s námahou vyrazil. S pribúdajúcim časom hostia poľavili v úsilí a k slovu sa dostávali častejšie domáci futbalisti. Pred pokutovým územím hostí však nič prekvapujúce nevymysleli a Bumberove pokusy z diaľky nemali patričnú presnosť, preto sa skóre do prestávky nemenilo. Bukocel po zmene strán pridal na kvalite hry, presnejšie kombinoval a hneď bolo viac vzruchu pred Bujdošom. Ako prvý vyskúšal Suchého hosťujúci Ľuberda, no potom prišli chvíle Bukocelu. Peknú akciu Homoľu nezakončil Palenčík, Chmurova strela nemala potrebnú razanciu, obrovskú príležitosť spálil Hajdúch. Až v 62. min. Homoľa zblízka poslal loptu za Bujdošov chrbát. Na druhej strane sa Suchý vyznamenal pri strele Vasiliaka. Bukocel pokračoval v nápore, po strele Palenčíka sa zaskvel Bujdoš, Chmurova strela o milimetre minula bránu, ďalší pokus Palenčíka smeroval tesne nad brvno. Stropkovčania sa v závere pokúšali o zmenu skóre, v 82. min. v trme-vrme zachránil Suchý, o 4 minúty mu po priamom kope Tabiša pomohlo brvno. Na opačnej strane sa Bujdoš nedal prekvapiť po akcii Hajdúcha, no v nadstavenom čase domáci Matta hlavou prikrášlil výsledok.

Góly: 62. Homoľa, 90. Matta. ŽK: Vožný - Vasiliak, Bujdoš. Pred 320 divákmi rozhodoval Ivanov. VRANOV: Suchý - Petro, Oslovič, Ivanič - Chmura, Hajdúch, Kubalík, Bumbera (54. Hudák), Vožný (69. Matta) - Palenčík, Homoľa (84. Komár). STROPKOV: Bujdoš - Gonos, Tabiš, Bokšanský, Polivka - Očipka, Kupec, Ľuberda, Vasiliak - Vachaľ (79. Vatraľ), M. Pán (46. Čepa).

Ľ. KOVAĽ

Lokomotíva - Svit

nehralo sa

Stretnutie preložili na neskorší termín, lebo hracia plocha po vytrvalých dažďoch nebolo regulérna.