Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Aj malý drobček pomohol pri rozhodovaní

Sportnet|Publikované 4. feb 2009 o 23:00

Najprv sa zapojil do zimnej prípravy ešte ako futbalista bez zmluvy. Postupne však došlo k zhode predstáv, a tak nič nebránilo tomu, aby sa novým

členom kolektívu Moldavy stal Ľuboš Vojtaško. Ten sa dohodol s novým zamestnávateľom v januári na znení kontraktu a spečatil dvojročnú zmluvu. Po rokoch strávených v Ličartovciach a potom v MFK Košice sa tento gólman púšťa do ďalšej etapy svojej kariéry.

MOLDAVA. Nové angažmán sa mohlo zrodiť i preto, že v MFK mu skončila zmluva. Obojstranne nebola snaha pokračovať naďalej v spolupráci, a tak sa rozhodol hľadať si niečo nové.

Dlho nechytal

Už pred časom bol na odchode, ale vtedy mu v tom zabránil hlavne platný kontrakt. Ponuka z Michaloviec síce lákala, ale reálne neprichádzala do úvahy, lebo finančná kompenzácia bola nad možnosti Zemplínčanov. Preto zostal v Košiciach, no bolo jasné, že akonáhle vyprší kontrakt, zamieri inde. V predošlých sezónach okúsil veľa zaujímavého medzi tromi žrďami. "Najradšej budem spomínať na obdobie, keď sme sa dostali až do finále Slovenského pohára s Petržalkou. Boli to zaujímavé súboje, a vtedy sa nám naozaj darilo. Viac rokov sme sa pohybovali na špici tabuľky, podarilo sa mi zažiť i eufóriu pri postupe," rozhovoril sa Ľ. Vojtaško. Lenže nič netrvá večne a pozícia, ktorá je jasná dnes, nemusí byť taká istá natrvalo. Aj tento brankár registroval niektoré úseky, keď nebol veľmi spokojný s tým, čo mohol odviesť pre tím. "Niekedy som nebol vyrovnaný s tým, koľko možností dostávam. Uplynulá jeseň bola najhoršia, lebo som nedostával šancu ani v béčku. Nenastúpil som ani na jeden zápas v prvej lige. To bolo ubíjajúce. Brankár potrebuje chytať, aby nevychladol a mal fazónu." Naposledy sa v súťažnom zápase predstavil ešte v jarnej časti minulého ročníka proti Šali za éry trénera Gejzu Farkaša.

Viacerých poznal už predtým

Zaujímavé je, že Ľuboš uprednostnil Moldavu pred možnosťou zamieriť do Čiech. Zaujímal sa oňho totiž Hradec Králové, kde bol na skúške v lanskom decembri. "Musel som sa rýchle vyjadriť, Česi na mňa tlačili." Napokon zostal na východe. Zavážili aj rodinné záležitosti. V novembri uzrel svetlo sveta malý drobček, a to rozhodlo. "Nielen preto som dal prednosť Moldavčanom. Ide predsa o ambiciózny celok, ktorý má zaujímavé plány. Celkove prostredie i ľudia, ktorí tu robia futbal, sa mi pozdávajú." Vojatško však namietal pri poznámke, že by si mal zachytať viac a ráta sa s ním na post jednotky. "Málokde príde brankár s tým, že má vyárendovaný flek. Príprava je dlhá, každý si musí miesto v zostave vybojovať." Výhodou je, že takmer polovicu mužstva poznal ešte pred príchodom. Hlavne Jurka, Kováča, G. Majoroša. Takže si nepripadal ako cudzí. "To mi iste pomáhalo pri zvládaní úvodných dní v novom prostredí. Dôležité však bude, ako sa uplatním a čo ukážem. Je to v mojich rukách. Rád by som pomohol mužstvu a predviedol kvalitné výkony," dodal Ľ. Vojtaško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.