Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Aj ligové kolo v Košiciach bolo zrkadlom slovenskej atletiky

Spišiak Matej Baluch bol najpozitívnejším východniarskym zjavom na Atletickej lige v Košiciach. (Autor: SITA)
Vladimír Mezencev|Publikované 27. júl 2020 o 22:00

Hanusová: Výkony pretekárov zodpovedajú podmienkam.

KOŠICE. S tou slovenskou atletikou to predsa len nie je až také zlé – pomyslel si každý, kto v sobotu prišiel na štadión Technickej univerzity v Košiciach.

Veď na 2. kolo ligy prišlo až 408 pretekárov, z toho 149 žien zo 42 klubov, pričom v mnohých disciplínach ich vek nedosahoval ani 20 rokov.

Potešiteľné je, že prišla kompletná slovenská atletická špička, i keď šprintér európskeho formátu Ján Volko pre zdravotné problémy nenastúpil a dianie sledoval iba z tribúny.

Jedno z mála podujatí kráľovnej športu v tomto roku u nás si prišli pozrieť aj niektoré významné atletické legendy, napr. Jozef Plachý, František Višnický, Pavol Madár či Eugen Hrušovský.

Nechýbal ani štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, v gescii ktorého je práve šport – Ivan Husár.

Spomínaní bývalí úspešní československí reprezentanti priznali, že v mnohých disciplínach očakávali lepšie výkony víťazov a tie, ktoré dosiahli, odzrkadľujú úroveň súčasnej slovenskej atletiky.

Z východniarov dominoval Baluch

V súťaži mužov na veľké prekvapenie zvíťazila Slávia STU Bratislava pred Duklou Banská Bystrica a dvoma klubmi z Nitry – Stavbárom a ŠG.

Z dvoch východoslovenských zástupcov sa viac darilo atlétom Spišskej Novej Vsi, ktorí skončili na 6. mieste pred predposlednou Sláviou TU Košice.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Vladimír Mezencev

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.