Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Aj juniorka Tatrana vypadla. Z tretej ligy

Tréner. Aj Milan Lalkovič je smutný z toho, že béčko Tatrana rovnako vypadáva z III. ligy . (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 10. jún 2013 o 22:00

Pomerne skoro nadobro zhasla blikajúca nádej na záchranu juniorov Tatrana Prešov v III. futbalovej lige.

Ich remíza v predposlednom kole na ihrisku béčka Moldavy umlčala definitívne šancu na akú-takú možnosť preskočiť Kremničku. Znamená to teda, že ako áčko opustilo Corgoň ligu, rovnaký osud postihol i rezervu zelenobielych. Pre klub je táto sezóna mimoriadne nevydarená.

PREŠOV. Určite turbulentné obdobie v prvom tíme ovplyvnilo pohodu a možnosti béčka.

Napriek tomu, že už dlhšie sa pomery pre tím vedený trénerom Milanom Lalkovičom nevyvíjali priaznivo, predsa z úst aktérov sme neraz zachytili signály o tom, že sú odhodlaní zachrániť rezervu v tretej najvyššej súťaži.

Tri kolá pred koncom sa hovorilo o prvom zámere – dosiahnuť do konca zápolení plný bodový zisk.

Len to bolo predpokladom udržania sa. Lenže namiesto gradácie do finišu prišiel zmierlivý výsledok uplynulú nedeľu a všetko je inak.

„Vedeli sme, že potrebujeme vyhrať, no, žiaľ, náš taktický zámer narušilo zranenie Augustína. Jeho vynútené odstúpenie rozbilo celistvosť mužstva a kým sa mančaft zorientoval a skonsolidoval, ubehol prvý polčas,“ povzdychol si M. Lalkovič.

Smutný bol z toho, že jeho zverenci nepremenili rad výborných možností, ktoré si dokázali pripraviť. Hlavne po zmene strán, keď prehrávali, Prešovčania pritlačili, búšili do plných.

Súpera mali na lopate, no neuškvarili ho. Pritom vyrovnať sa im podarilo ešte pomerne skoro v druhej časti a napriek tomu, že ešte mali dosť času na zvrat v stretnutí, prepásli to.

„Najprv bol priebeh súboja vyrovnaný, hostitelia boli skôr šťastnejší, že dali gól.“ Šance, aké mali Kačala, Dolný, D. Jacko či Bernardo, treba však zúročiť a neujali sa ani strely spoza šestnástky. „Postupne sme hru úplne otvorili a hrali vabank, no bolo to márne.“

Bolo to podobné ako v prípade áčka, ktoré tiež umieralo vo finálnej fáze. Koniec koncov aj teraz boli k dispozícii viacerí pendlujúci jednotlivci, ktorí zostali k dispozícii po skončení Corgoň ligy. Akoby však obvyklým neduhom nainfikovali i herný prejav béčka.

Derniéra s clivým podtónom

Na viaznucu finálnu prihrávku a zakončenie juniori Tatrana pohoreli už viackrát i predtým. Nemožno vinu za vypadnutie zvaľovať na jedno-dve vystúpenia.

„Niektoré problémy sa ťahali dlhodobejšie, daktorí chlapci nemali potrebnú zápasovú prax, lebo v prvom tíme nedostávali možnosť a chýbali i pri vystúpeniach béčka. Od hráča, ktorý sedí mesiac na lavičke a odohrá len málo, nemožno čakať, že bude lídrom, osobnosťou a udá žiaduci tón,“ konštatoval tréner Lalkovič s tým, že primeranú snahu u týchto futbalistov videl.

„Keby bolo také odhodlanie i predtým, tak hlavne daktoré domáce duely zvládneme inak. Lenže prioritou bola záchrana corgoňligového mužstva.“

Opýtali sme sa aj na informáciu, ktorá v ostatnom čase poletovala v Prešove, že vraj bez ohľadu na to, či by sa juniori zachránili, aj tak sa už s nimi nerátalo s nasadením do súťaže v novom ročníku.

„Toto sme vôbec neriešili. Chceli sme sa udržať a odovzdať maximum pre tento cieľ,“ dodal tréner Milan Lalkovič, ktorý údajne takúto jóbovku nezachytil.

Prešovčanov čaká ešte jedno vystúpenie s rovnako vypadávajúcim Lučencom doma a napriek tomu, že tím je naladený stále bojovo, bude to iste clivá derniéra.

A možno nielen rozlúčka s III. ligou, ale celkove s účinkovaním v zápoleniach.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.