Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Aj Humenčania rozkrútili kolotoč prípravy

Využitá aj tribúna. Výbehy po schodoch, „sklápačky“ či ďalšie kondičné cvičenia... (Autor: peso)
Sportnet|Publikované 21. jan 2015 o 23:00

V tabuľke siedma ŠK Futura Humenné začala trénovať v domácich podmienkach.

Uplynulý týždeň znamenal prerušenie zimného futbalového „spánku“ aj v humenskom regióne... V tabuľke siedma ŠK Futura Humenné (sedembodové manko na prvé miesto) začala trénovať v domácich podmienkach, už má za sebou aj prvý prípravný zápas.

HUMENNÉ. Prvé stretnutie v klubovej šatni malo skôr oboznamovací charakter za účasti hráčov, trénera Martina Tongeľa, manažéra klubu Martina Frigu a lekára tímu Vladimíra Kužmíka.

V ďalších dňoch sa kolotoč tréningových jednotiek rozkrútil, pričom sa využívajú domáce podmienky. Areál štadióna, telocvičňa, miniihrisko s umelou trávou či breh Laborca, ktorý slúži na kondičné tréningové pasáže.

Avizovaných pätnásť

Čo sa zmien jesenného kádra týka, hosťovanie skončilo dvojici Marek Mihok – Peter Jakubčo, zdravotné problémy (operácia kolena) ukončili činnosť brankára Petra Pillára, na skúške v druholigovej Lokomotíve Košice je Pavol Šuľák, s futbalovými danosťami Štefana Harvilu sa oboznamuje žilinské „béčko“.

Naopak k humenskému seniorskému „áčku“ boli preradení niektorí dorastenci, vrátili sa futbalisti po ukončení hosťovaní, do prípravy sa zapojili aj jesenní maródi Russlan Ljubarskij – Dárius Popik.

Tréner Martin Tongeľ avizoval, že k dispozícii je pätnásť futbalistov: J. Juščík – Peter Šuľák, J. Čišovský, M. Babin, M. Porvazník, S. Mikula, C. Vasiľ, D. Legdan, P. Petričko, D. Popík, R. Ljubarskij, V. Voroňák, J. Karabin, Ma. Friga a J. Šaro.

Na margo posilnenia kádra je niekoľko mien v štádiu vybavovania, týka sa to tak slovenských, ako aj ukrajinských futbalistov.

Kalendár rozpracovaný

Seriál prípravných stretnutí začali Humenčania vysokou prehrou na michalovskej umelej tráve s tamojším druholigovým lídrom.

Polčas sa zverenci trénera Tongeľa ešte držali, inkasovali iba jediný raz, ale postupne po prestriedaní padol do humenskej siete ešte poltucet.

Ako sme sa dozvedeli, kalendár prípravných stretnutí je rozpracovaný, dolaďujú sa posledné konkrétnosti.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.