Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Aj bez Kozáka chcú Stropkov poraziť

Sportnet|Publikované 1. nov 2002 o 23:00

Prešov Okolo treťoligového Zemplína Michalovce bolo v poslednom týždni rozruchu až-až. Médiami pretraktovaná aféra okolo rozhodcovskej korupcie,

ktorá sa najväčšmi pretriasala práve v súvislosti s michalovským futbalom, zdá sa, trochu ustala. Zemplín je však už bez trénera Jána Kozáka, ktorý sa z vlastnej vôle rozhodol ukončiť pôsobenie v klube pri Laborci. "Jeho rozhodnutím sme ostali všetci prekvapení, taký renomovaný tréner u nás ešte nebol. Je to jeho záležitosť, sám najlepšie vedel, prečo sa tak rozhodol. Nechcem polemizovať o tom, či nám jeho odchod veľmi ublíži. Myslím si, že v záverečných dvoch kolách by sme toho už veľa nenatrénovali, skôr sa nazdávam, že v posledných dvoch súbojoch jesennej časti rozhodne sila nášho kolektívu," povedal služobne najstarší hráč michalovského Zemplína Rastislav Gabák. V Michalovciach je už pekných pár rôčkov, zažil vzostupy i pády, no na takú skrivodlivosť zo strany rozhodcov si veru nepamätá. "Aj vo Vranove sme vyrovnávajúci gól inkasovali z metrového ofsajdu. Možno menej jasnejšia situácia bola v našom domácom zápase proti Prešovu B, kedy však Bačíkovi rozhodcovia gól neuznali. To sú možno malé detaily, ktoré rozhodujú. Záhadou však bolo, prečo sa objavovali vždy proti nám," priblížil svoje pocity spoľahlivý stopér. Podľa jeho slov bol kolektív v posledných kolách tak psychicky naštrbený, že súperom stačila aj malá pomoc rozhodcov nato, aby zvíťazili. Horšie je, že bola omnoho väčšia než by možno mala byť.

Dnes čaká mužstvo Jozefa Škrlíka súboj s tabuľkovým susedom zo Stropkova. Vlani o takomto čase Michalovčania nad týmto súperom zvíťazili 1:0 po góle z penalty, ktorej úspešným exekútorom bol práve Rastislav Gabák. "Káder Stropkova tvoria prevažne mladí hráči. Myslím, že máme nato, aby sme ich porazili. Naposledy sme sa z troch bodov tešili ešte v stretnutí proti nováčikovi z Ďurkova. Keď chceme pomýšľať na vyššie méty, čo ešte aj stále chceme, určite musíme dnes zvíťaziť," dodal Rastislav Gabák.

Pripomeňme, že Jozef Škrlík bude mať k dispozícii kompletný káder, hoci sa počas týždňa viacerí hráči sťažovali na drobné zranenia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.