Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Agnieszka Radwanská ukončila spoluprácu s Navrátilovou

Radwanska zatiaľ nezažíva úplne vydarenú sezónu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. apr 2015 o 13:32

Navrátilová sa nestíhala dostatočne trénersky venovať poľskej hráčke.

VARŠAVA. Po necelých piatich mesiacoch sa skončila spolupráca poľskej tenistky Agnieszky Radwanskej s bývalou svetovou jednotkou Martinou Navrátilovou.

Momentálne deviatej hráčke rebríčka WTA, finalistke Wimbledonu 2012, sa v tejto sezóne nedarí podľa predstáv, jej maximom je semifinále v Katoviciach. Naďalej jej bude trénersky pomáhať Tomasz Wiktorowski. Navrátilová oznámila spoluprácu s Radwanskou vlani v decembri.

"Chcem sa poďakovať Martine za jej čas a snahu. Bolo skvelé spolupracovať s jednou z najlepších hráčok histórie. Viac-menej sme sa obe zhodli, že Martina sa nemôže nášmu projektu venovať na sto percent, takže by to nemohlo fungovať dlhodobo," uviedla Radwanská.

australian-opennavratilova07155520719315_r9903.jpg

Navrátilová už nebude trénerkou A. Radwanskej. Foto: TASR/AP

Poľská tenistka má v tejto sezóne bilanciu 13 víťazstiev - 11 prehier. Spoluprácu Agnieszky Radwanskej s Navrátilovou kritizoval v minulých dňoch aj otec poľskej tenistky Robert.

"Na turnajoch je s Agnieszkou sporadicky, sídli v Amerike a ak mám byť úprimný, tak vlastne pritakala iba ako mentorka s ambíciou, aby pobudla v dianí a pripomenula sa. Myslí si, že celkovo to bol prospešný krok. Ak by však naozaj mala byť trénerkou Agnieszky, musela by s ňou absolvovať dve fázy prípravy každý deň. Pochybujem, že by na to pristúpila, keďže má množstvo iných aktivít," hovoril nedávno Robert Radwanski.

Súvisiace články