Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Agenti ho "zradili", na Slovensku nedostal toľko, čo chcel, nuž prijal výzvu z Talianska

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Trenčín Roman Kontšek (na snímke) je známa persona v slovenskom hokeji, hoci v posledných rokoch sa o čosi vzdialil z povedomia nášho fanúšika. A to

aj preto, že si odskočil do Česka, odkiaľ sa vrátil a v uplynulej sezóne obliekal dres Trenčína. V tomto tíme dosiahol najväčšie úspechy, v rokoch 1993 a 1994 aj jeho zásluhou vojaci na slovenskom ľade žiarili a získali tituly majstra. Tento krídelný útočník patrí aj do prvej dvadsiatky hráčov, ktorí odohrali najviac duelov v reprezentačnom tíme Slovenska. Na svojom konte má 66 stretnutí, v ktorých nastrieľal 23 gólov. Preto prekvapilo, že borec s takou bilanciou a bohatou kariérou sa rozhodol opustiť ostrejšie sledované štadióny a od budúcej sezóny bude pôsobiť v Taliansku - Bolzane. Nie však v tíme HC, ktorý je viacnásobným majstrom tejto krajiny a napríklad si s ním merali sily v semifinále niekdajšej najvýznamnejšej klubovej hokejovej súťaže v Európe aj hráči Košíc. Dohodol sa s celkom Ritten, ktorý sa po reorganizácii predstaví v druhej najvyššej súťaži.

"Zápolenia sa rozdelili, šesť celkov bude hrať akúsi Alpskú ligu, ďalší tucet účastníkov sa predstaví v klasickej lige. Inak, aj Ritten bol v minulom ročníku medzi elitou a zo Slovenska v jeho farbách pôsobil Beran. Odchádzam tam na jeden rok, momentálne si akurát vybavujem pracovné povolenie," poznamenal 32-ročný matador. Na náš údiv, že sa rozhodol orientovať na nie príliš vychytený taliansky hokej, odpovedal, že si síce verí aj na výkonnostne kvalitnejšie boje, ale jeho agenti mu nič nevybavili. Preto si povedal, že sa do toho pustí sám a zohnal si toto angažmán. Táto súťaž sa ešte len rozbehne, tak sa rozhodol na podmienkach. "Na Slovensku som sa nedohodol s Trenčínom a Žilinou na podmienkach prípadnej novej zmluvy na nastávajúci ročník extraligy. Inak, som stále kmeňovým hráčom Dukly, ale v prípade odchodu do cudziny mám štatút voľného hráča."

Roman naháňal puk zatiaľ v troch tímoch Trenčíne, Třinci, Havířove. V uplynulom ročníku mal dosť vážne zdravotné problémy, roztrhol si tricepsovú šľachu, maródoval tri mesiace. Návrat do Čiech ho nelákal, mal zlé skúsenosti s Havířovom (zakotvil tam najnovšie René Pucher). Dodnes mu tam dlhujú nejaké koruny , pričom pohľadávky sú staré viac než rok. Jeho sťažnosť išla na arbitrážnu komisiu českého zväzu a tá rozhodla, že ho klub musí vyplatiť. Lenže dosiaľ sa tak nestalo a bude sa to musieť riešiť trochu inak.

"Aj preto idem do niečoho iného, ale to neznamená, že chcem podliezať latku úrovne súťaže, v ktorej budem hrať. Je to pre mňa nová výzva, spôsob na upokojenie nervov. Celkovo som mal toho v poslednom čase dosť, v rodine, i v hokeji, potreboval som sa dostať trochu do závetria." Roman naznačil, že Trenčín či Žilina, ale aj ďalšie naše kluby, nie sú schopné zaplatiť kvalitného hráča, preto nastáva odlev borcov do zahraničia. "Tam sú lepšie finančne ohodnotení." V Dukle pritom nastala trochu iná situácia po tom, čo sa bývalý hráč Trenčína Róbert Švehla dohodol s Torontom na novom kontrakte a veľký balík z jeho honoráru bude dostávať práve celok spod hradu Matúša Čáka. No predsa Kontšek nenašiel spoločnú reč s predstaviteľmi klubu. "Neviem, aké sú tam momentálne platy hokejistov, hovorím na základe toho, čo bolo ponúknuté mne. Možno iní sa dohodli na lukratívnych podmienkach. Myslel som si, že uzavriem kontrakt s lepším ohodnotením, lenže nevyšlo to, preto som hľadal iné riešenie. Nebránim sa ale tomu, že niekedy budem ešte v našej extralige pôsobiť. Pre mňa bola zaujímavá aj ponuka zo Žiliny, kde teraz bývam, lenže, žiaľ, stroskotalo to a mrzelo ma to." Roman bol už s Beranom v kontakte, ten mu povedal, že v Bolzane dostal opätovnú chuť do hokeja. Miro Škovira, súčasný hokejista Košíc, mal však trochu iné skúsenosti s pôsobením v HC Bolzano. "Každá sezóna je iná, takže nemožno problémy zovšeobecňovať," dodal Roman Kontšek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.