Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Agent neprišiel, Francúzka prehrala

Herec Pierce Brosnan (vľavo) sa pri piatkovej návšteve Wimbledonu pozdravil so švajčiarskym tenistom Rogerom Federerom. (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 8. júl 2007 o 22:00

Marion Bartoliová hrala najlepší turnaj svojej kariéry, chce ísť do top–10.

„Pierce Brosnan neprišiel, a tak som prehrala,“ – snažila sa vtipkovať po sobotňajšom finále dvojhry žien francúzska tenistka Marion Bartoliová.

Deň predtým ju v semifinálovom súboji s nasadenou jednotkou Justine Heninovou z Belgicka po zbabranom prvom sete prebudil pohľad na tribúnu, kde sedel jej obľúbený herec známy z filmu o agentovi 007 Jamesovi Bondovi a v ďalších dvoch setoch pripravila najväčšie prekvapenie tohto ročníka Wimbledonu. „Povedala som si, že pred ním nemôžem hrať tak zle. Odvtedy sa mi začalo dariť. Zamerala som sa naňho, lebo je taký pekný. A zdalo sa mi, že ma povzbudzuje. Vyhrala som aj pre Piercea Brosnana,“ vravela po najlepšom výkone vo svojej kariére 22-ročná čiernovláska.

Včera už kúzlo nefungovalo. Slávny herec išiel na svadbu, na tenis nemohol prísť. Pre Marion poslal kyticu kvetov do šatne, to však nestačilo. Jej výkon sa nedal porovnať s piatkovým. Američanka Venus Williamsová sa zo semifinálového zápasu Bartoliovej poučila, Francúzku k ničomu vážnejšiemu nepripustila. Po celý čas ju držala pod tlakom a sama diktovala tempo.

„Venus hrala neuveriteľne dobre,“ ocenila Marion víťazku. „Dobehla aj také loptičky, o ktorých som si myslela, že sa už nedajú chytiť a stačila ich ešte prudko vrátiť na moju polovicu dvorca. Servovala rýchlosťou vyše 200 km/h, až ma pri returne bolelo zápästie. Snažila som sa, ako som vedela, ale tentoraz to nestačilo. Mám pocit, že v takejto forme by ju na tráve nikto nezdolal.“

Bartoliová venovala svoj najväčší úspech otcovi - trénerovi, ktorý sledoval zápas v hľadisku a pri týchto slovách dcéry sa rozplakal. „Vždy mi veril. Či teraz, keď hrám tenis, alebo predtým, keď som sa venovala klasickému tancu aj baletu. Je to výborný lekár, tréner aj otec. Rovnako môžem ďakovať aj mame. V mladosti som mala na tréning tvrdé podmienky, ale to ma len posilnilo.“

Bartoliová sa v novom svetovom rebríčku posunie z 19. miesta už k prvej desiatke. „Čoskoro sa dostanem do desiatky, to určite,“ zdôraznila. Doteraz bolo jej maximom 17. miesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.