Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Agassiho účasť na Australian Open je neistá

SITA|Publikované 8. dec 2005 o 07:54

CARSON 8. decembra (SITA, AP) - Účasť amerického tenistu Andre Agassiho na januárovom úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne je neistá, pretože jeho zranený ľavý členok stále nie ...

CARSON 8. decembra (SITA, AP) - Účasť amerického tenistu Andre Agassiho na januárovom úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne je neistá, pretože jeho zranený ľavý členok stále nie je v poriadku. "Môj štart v Austrálii je ohrozený, ale ešte nebudem dávať nijaké definitívne vyhlásenie. Teraz mám obavy o prípravu, ale dúfam, že o týždeň, najneskôr však dva, to už bude oveľa lepšie," vyhlásil 35-ročný Agassi, ktorý si členok poranil 12. októbra v raketbalovom zápase s priateľmi v Las Vegas. Podľa jeho slov utrpel vyvrtnutie členka tretieho stupňa, pri ktorom si natrhol tri úpony.

Agassi sa po zranení pokúsil o návrat na Masters Cupe v čínskom Šanghaji, ale po prehre vo svojom úvodnom vystúpení v základnej Zlatej skupine s Rusom Nikolajom Davydenkom odstúpil z turnaja pre obnovené problémy s členkom. "Po šanghajskej skúsenosti už viem, že sa nikdy neobjavím na dvorci dovtedy, kým nebudem na sto percent v poriadku," vyhlásil Američan, ktorý potvrdil, že v roku 2006 vynechá pre problémy s chrbtom celú antukovú sezónu. Nevylúčil však, že sa objaví v daviscupovom tíme USA vo februárovom zápase 1. kola proti Rumunsku v kalifornskej La Jolle.


Súvisiace články