Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Agassi vynecháva antuku, vráti sa na tráve

SITA|2. máj 2006 o 08:36

LONDÝN 2. mája (SITA, AP) - Americký tenisový veterán Andre Agassi ohlásil návrat na súťažné dvorce v júni v londýnskom Queen´s Clube. Ide o tradičný prípravný turnaj pred vrcholom krátkej sezóny na tráve ...

LONDÝN 2. mája (SITA, AP) - Americký tenisový veterán Andre Agassi ohlásil návrat na súťažné dvorce v júni v londýnskom Queen´s Clube. Ide o tradičný prípravný turnaj pred vrcholom krátkej sezóny na tráve - Wimbledonom. Agassi, ktorý len nedávno oslávil 36. narodeniny, pauzoval na okruhu ATP od marca pre stále sa opakujúce problémy s chrbtom. Preto sa rozhodol vynechať prvú časť antukovej sezóny a sústrediť sa na trávu. "Na antuke by som sa zničil, ale tráva je niečo iné. Wimbledon by som nechcel už do tretice vynechať," komentoval Agassi. Osemnásobný grandslamový šampión, ktorému v rebríčku ATP Entry stále patrí 15. pozícia, odohral v roku 2006 zatiaľ len 7 stretnutí a zatiaľ naposledy sa predstavil v marci v kalifornskom Indian Wells.

Na turnaji v Queen´s Clube (12.-18. 6.) okrem Agassiho prisľúbili účasť Španiel Rafael Nadal, Austrálčan Lleyton Hewitt, Chorvát Ivan Ljubičič, Rus Nikolaj Davydenko ako aj obhajca minuloročného triumfu Andy Roddick.


Súvisiace články