Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Agassi skončí po US Open

Sportnet|26. jún 2006 o 00:00

Američan Andre Agassi oznámil v Londýne, že tohtoročný Wimbledon je jeho posledný v kariére. Po septembrovom US Open chce 36-ročný tenista svoju športovú dráhu uzavrieť.

Agassi hovoril o svojich zámeroch krátko pred turnajom na londýnskej tráve. "Toto miesto znamená pre mňa veľmi veľa. Práve tu sa začali plniť moje sny, tu som v skutočnosti odštartoval svoju kariéru. A preto aj vo Wimbledone hovorím o jej konci," povedal.

Agassi pre zranenie neštartoval na posledných dvoch wimbledonských turnajoch. Teraz vynechal antukový Roland Garros, aby sa mohol čo najlepšie pripraviť na tretí grandslamový turnaj roka.

Andre vyhral Wimbledon v roku 1992 po finálovom víťazstve nad Chorvátom Goranom Ivaniševičom. Neskôr triumfoval aj na US Open (1994, 1999), Australian Open (1995, 2000, 2001, 2003), na Roland Garros (1999) a stal sa po svojom krajanovi Donovi Budgeovi, Angličanovi Fredovi Perrym a Austrálčanoch Royovi Emersonovi, Rodovi Laverovi piatym tenistom v histórii, ktorý zvíťazil na všetkých turnajoch veľkej štvorky.

Agassi štartoval prvý raz vo Wimbledone v roku 1987, v kariére vyhral 60 titulov. Dnes je šťastne ženatý s bývalou vynikajúcou nemeckou tenistkou Steffi Grafovou, majú dve deti - štvorročného Jadena Gilla a dvojročnú Jaz Elle.

V 1. kole tohtoročného turnaja čaká na charizmatického Američana z Las Vegas srbský tenista Boris Pašanski.

Súvisiace články