Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Agassi sa vráti na trávu

Sportnet|3. máj 2006 o 00:00

LONDÝN - Americký tenisový veterán Andre Agassi ohlásil návrat na súťažné dvorce v júni v londýnskom Queen's Clube. Ide o tradičný prípravný turnaj pred vrcholom krátkej sezóny na tráve - Wimbledonom. Agassi, ktorý len nedávno oslávil 36. narodeniny, ...

LONDÝN - Americký tenisový veterán Andre Agassi ohlásil návrat na súťažné dvorce v júni v londýnskom Queen's Clube. Ide o tradičný prípravný turnaj pred vrcholom krátkej sezóny na tráve - Wimbledonom. Agassi, ktorý len nedávno oslávil 36. narodeniny, pauzoval na okruhu ATP od marca pre stále sa opakujúce problémy s chrbtom. Preto sa rozhodol vynechať prvú časť antukovej sezóny a sústrediť sa na trávu. "Na antuke by som sa zničil, ale tráva je niečo iné. Wimbledon by som nechcel už do tretice vynechať," vysvetlil Agassi.

Osemnásobný grandslamový šampión, ktorému v rebríčku ATP Entry stále patrí 15. pozícia, odohral v roku 2006 zatiaľ len 7 stretnutí a naposledy sa predstavil v marci v kalifornskom Indian Wells.

Na turnaji v Queend's Clube (12. - 18. 6.) okrem Agassiho prisľúbili účasť Španiel Rafael Nadal, Austrálčan Lleyton Hewitt, Chorvát Ivan Ljubičič, Rus Nikolaj Davydenko, ako aj obhajca minuloročného triumfu Andy Roddick. (sita, ap)

Súvisiace články