Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Agassi sa nezúčastní turnaja v Cincinnati

SITA|13. aug 2006 o 10:33

MASON 13. augusta (SITA, AP) - Tenisová legenda Andre Agassi odriekla v sobotu pre bolesti chrbta štart na budúcotýždňovom turnaji v Cincinnati, ktorý mal byť pre ikonu svetových kurtov posledným na ATP ...

MASON 13. augusta (SITA, AP) - Tenisová legenda Andre Agassi odriekla v sobotu pre bolesti chrbta štart na budúcotýždňovom turnaji v Cincinnati, ktorý mal byť pre ikonu svetových kurtov posledným na ATP Masters Series. "Andre nie je bohužiaľ pripravený nastúpiť. Veľmi tu chcel hrať, no fyzicky toho nie je schopný, čo ukázali nedávne tréningy," skonštatoval smutne riaditeľ turnaja Bruce Flory. Pre fanúšikov 36-ročného víťaza všetkých štyroch grandslamových turnajov tak zostáva jedinou príležitosťou vidieť Agassiho na profesionálnom okruhu koncom augusta v New Yorku na US Open.

Bývalá svetová jednotka dominovala na podujatiach "veľkej štvorky" prvýkrát v roku 1992 vo Wimbledone. V Melbourne na otvorených majstrovstvách Austrálie vyhral Agassi štyrikrát, v New Yorku na otvorených majstrovstvách USA dvakrát. Zbierku najprestížnejších trofejí skompletizoval v roku 1999 na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži. "US Open bude mojím posledným turnajom vôbec. Už nemôžem hrať ako 20-ročný mladík. Opúšťam ľudí, ktorí ma takmer dvadsať rokov sprevádzali a mám na nich dobré spomienky," uviedol Agassi. Odkedy sa sympatický miláčik publika v roku 1986 objavil v profesionálnom kolotoči, získal dovedna na okruhu ATP 60 titulov.

Bez Agassiho bude v Cincinnati lákať najviac účasť dvoch najlepších tenistov súčasnosti Rogera Federera a Rafaela Nadala. Federer svoju cestu za obhajobou víťazstva začne proti Paradornovi Srichaphanovi zo Švajčiarska. Nadal po poslednej prehre s Čechom Tomášom Berdychom v Toronte si bude chcieť napraviť chuť v úvodnom súboji v Cincinnati proti americkej nádeji Samovi Querrymu. Na turnaji ATP Masters Series nebude chýbať ani Slovák Dominik Hrbatý, ktorého čaká v 1. kole Američan Paul Goldstein.


Súvisiace články