Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Agassi sa bude lúčiť v Cincinnati s okruhom ATP

SITA|Publikované 12. aug 2006 o 08:03

CINCINNATI 12. augusta (SITA) - Ikona svetových tenisových kurtov Andre Agassi nastúpi od pondelka v Cincinnati na svoj posledný turnaj ATP Masters Series a potom ho už čaká iba rozlúčkové vystúpenie ...

CINCINNATI 12. augusta (SITA) - Ikona svetových tenisových kurtov Andre Agassi nastúpi od pondelka v Cincinnati na svoj posledný turnaj ATP Masters Series a potom ho už čaká iba rozlúčkové vystúpenie na grandslamovom US Open. Tridsaťšesťročná ikona už dávnejšie oznámila, že po tohtoročnom US Open ukončí svoju bohatú kariéru. Agassi vyhral osemkrát grandslamový turnaj. Zároveň je len jedným z piatich hráčov histórie, ktorému sa aspoň raz podarilo triumfovať na všetkých štyroch grandslamových podujatiach. Bývalá svetová jednotka dominovala prvýkrát v roku 1992 vo Wimbledone. V Melbourne na otvorených majstrovstvách Austrálie vyhral Agassi štyrikrát, v New Yorku na otvorených majstrovstvách USA dvakrát. Zbierku trofejí zo všetkých štyroch najprestížnejších turnajov skompletizoval v roku 1999 na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži. "US Open bude mojím posledným turnajom vôbec. Už nemôžem hrať ako 20-ročný mladík. Opúšťam ľudí, ktorí ma takmer dvadsať rokov sprevádzali a mám na nich dobré spomienky," uviedol Agassi. Odkedy sa sympatický miláčik publika v roku 1986 objavil v profesionálnom kolotoči, získal dovedna na okruhu ATP 60 titulov.

V Cincinnati v prvom kole nastúpi Agassi proti Francúzovi Gillesovi Simonovi, ktorý je vo svetovom rebríčku na 52. mieste. Ak by Američan uspel, v druhom kole ho čaká Nemec Tommy Haas. Počas kariéry mal Agassi chronické problémy s chrbtom a bedrom, čo sa tiež podpísalo pod jeho rozhodnutie ukončiť kariéru. V poslednom čase štartoval na turnajoch v Los Angeles i Washingtone, podujatie v Toronte sa napokon rozhodol vynechať.

Okrem Agassiho bude v Cincinnati lákať aj účasť dvoch najlepších tenistov súčasnosti Rogera Federera a Rafaela Nadala. Federer svoju cestu za obhajobou víťazstva začne proti Paradornovi Srichaphanovi zo Švajčiarska. Nadal po poslednej prehre s Čechom Tomášom Berdychom v Toronte si bude chcieť napraviť chuť v úvodnom súboji v Cincinnati proti americkej nádeji Samovi Querrymu. Na turnaji ATP Masters Series nebude chýbať ani Slovák Dominik Hrbatý, ktorého čaká v 1. kole Američan Paul Goldstein.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.