Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Adama Lapšanského stál hetrik stovku

Prvý gól večera. Lapšanský takto načal svoj hetrik. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 4. dec 2013 o 00:00

Popradský hokejový útočník Adam Lapšanský v torch zápasoch proti Žiline zaznamenal už šesť kanadských bodov. V ostatnom súboji strelecky explodoval.

Popradský hokejový útočník Adam Lapšanský to na Žilinu asi vie. V troch doterajších tohtoročných vzájomných zápasoch kamzíkov proti vlkom zaznamenal tento krídelník už šesť kanadských bodov. V ostatnom súboji strelecky explodoval a k prvému hetriku v sezóne pridal i jednu asistenciu.

POPRAD. Lapšanský má na svojom konte už trinásť presných zásahov, čím sa vyrovnal najlepšiemu strelcovi Popradu, kapitánovi Arne Krotákovi.

„Konečne mi to tam začalo padať. Celú sezónu mi to tam nie a nie padnúť, vždy mi to nejako skočilo, alebo som trafil tyčku, alebo som netrafil prázdnu bránu,“ vydýchol si autor hetriku, ktorý bol v ostatnom zápase proti Žiline naozaj pri chuti. Okrem troch gólov a jednej asistencie mal na hokejke ďalšie tutovky a opäť trafil i žŕdku.

„Buďme radi aj za hetrik, netreba preháňať. To by už bolo veľa,“ s úsmevom zareagoval Adam Lapšanský, ktorý nám prezradil, koľko ho bude stáť hetrik v popradskej šatni.

„Uvidíme, ale nejakú 'stovečku' tam určite dám,“ neskrýval šťastný strelec, ktorý si nemyslí, že by mu práve Žilina nejako vyslovene sedela.

„Neviem, čím to je. Do každého zápasu idem rovnako, možno mám na nich šťastie. Žiadne špeciálne zvyky nemám. Dá sa ale povedať, že pred každým duelom robím všetko rovnako. Nie je to ale nič špeciálne,“ ozrejmil „Lapšo“.

Dalo sa na to pozerať

Po vyrovnanej prvej tretine sa stretnutie od druhej časti zmenilo na exhibíciu domácich, ktorí si súboj očividne užívali. Napokon vyhrali presvedčivo 7:1 a proti Žiline to bolo už tretie víťazstvo v rade.

„Hra sa odvíjala od výsledku. Mali sme voľné ruky, boli sme v pohode. Celkom sa na to dalo pozerať. Puky nám neodskakovali, darili sa nám aj kombinácie. Dobre sme začali, veľmi dobre sme korčuľovali i bránili. Skôr som čakal vyrovnaný zápas. Vybehli sme ale na súpera a veľmi dobre sme forčekovali. V tretej tretine im možno aj odišli sily,“ poznamenal odchovanec spišskonovoveského hokeja.

Pre českého obrancu Jaroslava Kasíka to bol posledný zápas v popradskom drese, keďže ihneď po ňom nabral smer České Budějovice. „Chceli sme aj pre Jardu urobiť v tomto zápase pohodu, čo sa nám podarilo. Bude nám určite chýbať, prajem mu, aby sa mu v novom klube darilo,“ dodal Lapšanský.

Súvisiace články