Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Adam Oates už je presýtený Bielym domom, zálusk si robia kojoti

TASR|1. júl 2001 o 14:39

Washington 1. júla (TASR)- Spoluhráč slovenského hokejistu Petra Bondru zo zámorského klubu NHL Washington Capitals Adam Oates prekvapil ...

Washington 1. júla (TASR)- Spoluhráč slovenského hokejistu Petra Bondru zo zámorského klubu NHL Washington Capitals Adam Oates prekvapil všetkých fanúšikov Capitals žiadosťou o výmenu do iného klubu NHL. Oates, ktorí spoločne s Bondrom a brankárom Olafom Kolzigom patrí k najväčším hviezdam tímu z hlavného mesta, sa tak ocitol v podobnej situácii, v akej bol minulý rok pred začiatkom ligy i slovenský kanonier.

"Nechcem tu ostať. Požiadam o trejd a snáď to pochopia, život predsa ide ďalej," stroho komentoval svoje rozhodnutie skúsený center. Vedenie washingtonského tímu zvažovalo, či využiť právo opcie a ponúknuť 38-ročnému kľúčovému útočníkovi Capitals predĺženie kontraktu, no Oates postavil svojím úmyslom záležitosť do nového svetla. Problémom sa stala neistota, v akej sa najlepší nahrávač NHL minulej sezóny po základnej časti (spolu s Jaromírom Jágrom) ocitol po príchode Trevora Lindena z Montrealu koncom sezóny.

"Keď prišiel Trevor, tréner prirodzene stratil časť dôvery v moju osobu," vyjadril sa Oates. Naviac, Washington má eminentný záujem o služby Pierra Turgeona, ktorý hral vlani v St. Louis a teraz sa stal nechráneným voľným hráčom. Oates sa nemusí báť, že by sa po odchode z Capitals pre neho v NHL nenašlo miesto. Radi by ho videli najmä vo Phoenixe, kde post stredného útočníka po odchode Roenicka do Philadelphie vyplnil zatiaľ "len" Slovák Michal Handzuš.

Súvisiace články