Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Ackermannov hetrik

Sportnet|Publikované 4. mar 2007 o 23:00

Nemecký reprezentant bol po skokanskej časti piaty.

SAPPORO. Víťazom klasic­kých pretekov v severskej kombinácii (dva skoky na mostíku HS 100 a beh na 15 km Gundersenovou metódou) sa na MS stal Nemec Ronny Ackermann. Bol to preňho tretí titul svetového šampióna v tejto disciplíne v rade, čo sa doteraz nepodarilo ani jednému združenárovi v histórii. V súboji o striebro zdolal Bill Demong z USA o 0,2 sekundy Fína Anssiho Koivurantu.

Majster sveta zo šprintu Fín Hannu Manninen skončil šiesty, keď bol po skokanskej časti až 24. a mal obrovskú, takmer triapolminútovú stratu. Víťaz skokov Francúz Jason Lamy Chappuis obsadil napokon až 15. miesto. Slovensko v pretekoch zastúpenie nemalo.

Ackermann po víťazstve na šampionáte pred dvoma rokmi v Oberstdorfe čakal na ďalší triumf na niektorom z veľkých svetových podujatí dva roky. Vo Svetovom pohári ani na ZOH v Turíne sa mu v individuálnych pretekoch nedarilo. „Je to skvelé. Nebol som favorit a vyhral som. Vo Svetovom pohári som sa v sezóne dostal na stupeň víťazov iba dva razy, ale teraz mám zlato,“ tešil sa 29-ročný Nemec. Ackermann bol po skokanskej časti piaty.

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.