Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

AC Miláno postúpilo, v semifinále na San Sire proti mestskému rivalovi

TASR|23. apr 2003 o 23:50

Miláno 23. apríla (TASR) - V odvetnom zápase štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov zvíťazilo v stredu AC Miláno nad Ajaxom Amsterdam 3:2 a po bezgólovom ...

Miláno 23. apríla (TASR) - V odvetnom zápase štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov zvíťazilo v stredu AC Miláno nad Ajaxom Amsterdam 3:2 a po bezgólovom prvom stretnutí postúpilo do semifinále snov, v ktorom sa stretne s mestským rivalom Interom na ich spoločnom štadióne San Siro.

AC Miláno - Ajax Amsterdam 3:2 (1:0)

Góly: 30. Inzaghi, 65. Ševčenko, 90. Tomasson - 63. Litmanen, 78. Pienaar, Rozhodovali: Mejuto Gonzalez - Guerrero Alonso, Martinez Samaniego (všetci Špa.), ŽK: Ambrosini, Costacurta - Pasanen, 76.079 divákov.

/prvý zápas: 0:0, postupuje AC Miláno/

Zostavy:

AC Miláno: Dida - Šimič, Nesta, Maldini, Costacurta - Brocchi, Ambrosini, Rui Costa, Kaladze - Ševčenko, Inzaghi

Ajax Amsterdam: Lobont - Trabelsi, Pasanen, Chivu, Van Damme (46. Litmanen) - Yakubu, Sneijder, O'Brien - Pienaar, Ibrahimovič, Van Der Meyde

Oba celky naznačili v úvodných minútach veľkú snahu útočiť, presvedčivejšie však pôsobilo domáce AC. Hlavne zásluhou Inzaghiho si vypracovalo hneď niekoľko šancí, pri ktorých sa brankár hostí Lobont poriadne zapotil a práve pri gólovej hlavičke Inzaghiho bol v 30. minúte iba štatistom. Ajax na začiatku druhej časti hry pustil do hry zraneného Litmanena. Zjavne to bol dobrý ťah trénera Koemana, lebo v 63. minúte práve Litmanen z blízka vyrovnal.

Iba 90 sekúnd potreboval Ševčenko na vyrovnanie, keď jeho hlavička mierila do prázdnej brány s dezorientovaným Lobontom. Až do 78. minúty to vyzeralo, že domáce mužstvo kontroluje jasne na San Sire svoj náskok. Pienaar ho však vyviedol z omylu dorážkou priemernej strely do siete. Rozhodnutie prišlo až v nadstavenom čase, keď hráč zápasu Inzaghi preloboval Lobonta a posunul AC do semifinále snov, v ktorom sa stretne s mestským rivalom Interom.