Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Absencie v košickom tíme sa prejavili

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 23:00

Košice - Z víkendového basketbalového menu bol lahôdkou jednoznačne šláger ženskej extraligy K Cero I.C.P. - Ružomberok. Zaplnená Infiniti aréna však

zažila sklamanie, pretože väčšinu zápasu sa hralo podľa ružomberských kariet. Až v záverečnej štvrtine vliala stretnutiu novú iskru Michulková. Predovšetkým jej zásluhou zdramatizovali Košičanky záver, ale hostky náskok uchránili a tešili sa z výhry 76:70.

Protiútok zvládal len súper

Ružomberčanky predviedli konsolidovaný kolektívny výkon. Hrali rýchlo, na ihrisku si rozumeli, sršala z nich pohoda. Využívali hojne rýchly protiútok, kým táto efektívna basketbalová činnosť v domácom kolektíve takmer úplne absentovala. "Protiútok sa odvíja od dobrej obrany, doskoku a typu hráčok, ktoré sú schopné dlhodobo počas celého zápasu jazdiť dopredu. V prvom polčase sa nám túto aktivitu Ružomberka nepodarilo zastaviť. Súper sa tak od nás odpútal. Ťažko povedať, či nám robí problém protiútok, lebo keď dostaneme kôš, je zložité založiť brejk do plnej obrany. V takej oklieštenej zostave, ešte po zranení Frniakovej, bolo dosť zložité s málo obvodovými hráčkami neustále brániť protiútok súpera a potom zase vyrážať na druhú stranu," uviedol T. Jány. Košičankám naozaj citeľne chýbali dve obvodové hráčky Jalčová a Mazzanteová a tretia Frniaková odstúpila v tretej štvrtine pre zranenie. V danom momente teda predstaval Ružomberok väčšiu silu a náležite to aj zúžitkoval.

Lavička dala "až" dva body

Hlavnou postavou súpera bola vynikajúca 27-bodová rozohrávačka Uhrová. V druhom polčase sa jej v domácom celku vyrovnala Michulková. Ružomberok však vyhral aj preto, že mu lepšie zabrali náhradníčky. Stačí veľavravný pohľad na streleckú úspešnosť striedajúcich hráčok. Domáca lavička dala 'až' dva body za spolu 47 minút strávených na ihrisku (Čarnoká 2, Jurčenková 0, Ružičková 0, Sopirjaková 0), kým ružomberská zaznamenala šestnásť bodov (Oravcová 9, Furková 6, Belanská 0, Ivančeničová 0).

Jeden polčas nestačí

Keď v 17. minúte viedol Ružomberok o 15 bodov 39:24, vyzeralo to s domácimi veľmi zle. Ku cti im slúži, že sa nepoddali situácii a ešte zabojovali. V druhej dvadsaťminútovke, aj vďala streleckému prebudeniu Michulkovej zdramatizovali vývoj a necelú minútu pred koncom znížili na 68:71. Viac však už zo zápasu nevydolovali. "Snažili sme sa to dobehnúť, ale už bolo asi neskoro. Treba hrať celých 40 minút, nielen jeden polčas," veľavravne sa vyjadrila krídelníčka Luisa Michulková. V klube tak po dvoch domácich prehrách (v Eurolige s Krakovom, v extralige s Ružomberkom) v týchto dňoch vládne dusná atmosféra...

OTÁZKA PRE...

Daniela JENDRICHOVSKÉHO, generálneho manažéra K Cero I.C.P.

V zápase s Ružomberkom vám chýbala americká legionárka Kelly Mazzanteová, ktorá bola v tom čase na svadbe v USA. Prečo ste ju uvoľnili odskočiť si súkromne domov akurát v termíne dôležitého zápasu s Ružomberkom? Veď pri zranení Jalčovej máte nedostatok krídelníčok.

"Nie je to tak, že by sme ju teraz pustili na dôležitý zápas. My už keď sme s ňou podpisovali zmluvu, dávala si podmienku, že na svadbe svojho brata bez ohľadu na okolnosti bude. Už vtedy vedela, že to bude 5. novembra a povedala nám to. Ja som nemal veľmi na výber. V tom čase sme sa totiž dozvedeli, že na túto sezónu nepríde Jennifer Smithová, a tak sme museli u Mazzantovej pripustiť aj takúto klauzulu, ak sme sa chceli dohodnúť. Či sme chceli, či nie, iná možnosť nebola. Žiaľ, je to zhoda náhod, že momentálne je všetko proti nám. My sa z toho, ako sme odohrali zápasy s Krakovom a Ružomberok, musíme vymotať a dostať sa naspäť do pohody. Nepomôže nám nik iný, len my sami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.