Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Absencie nabúrali predstavu o zostave Sabinova

Brankár Eliáš musel byť neraz v strehu, aby eliminoval pokusy súperov. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 19. dec 2012 o 23:00

Pestrú jeseň majú za sebou štvrtoligoví futbalisti Sabinova. Solídne vystúpenia striedali menej vydarené.

Pestrú jeseň majú za sebou štvrtoligoví futbalisti Sabinova. Prešli rôznymi fázami, keď solídne vystúpenia striedali menej vydarené. Napokon z toho rezultovala vyrovnaná bilancia s piatimi víťazstvami, rovnakým počtom remíz a šiestimi prehrami. Hoci na priečky znamenajúce pokojnejší zimný spánok by bolo treba mať na konte o čosi viac bodov, strata na niektorých súperov, čo sú pred nimi, nie je veľká. A na jar sa dá všeličo dohnať. Celkove vládne v klube čiastočná spokojnosť s dosiahnutými výsledkami a predvedenými výkonmi.

SABINOV. Začiatok sezóny vyšiel hráčom MFK Slovan ako z rozprávky, keď v prvých kolách naplno bodovali, z toho dva razy na ihriskách súperov.

Lenže neúspešným vystúpením v Stropkove sa akoby niečo zlomilo. Nasledovala pomerne dlhá séria meraní síl bez víťazstva, ktorú ukončilo až úspešné vystúpenie doma s Haniskou. To odštartovalo zase šnúru štyroch duelov bez prehry, no samotný finiš zase tímu nevyšiel a v rozlúčkovom tohtoročnom zápase podľahol na vlastnom ihrisku Starej Ľubovni.

„Príprava vyzerala celkom dobre, sprvoti sa to i potvrdzovalo v samotných dueloch, a preto som očakával lepšie postavenie v tabuľke. Lenže vždy sa niečo pritrafí, čo skomplikuje život, hlavne zranenia, výpadky hráčov. Aj nám sa to pritrafilo, nevyhli sme sa útlmu, a to je problém, nad ktorým sa budeme musieť zamyslieť, aby sa neopakoval,“ rozhovoril sa tréner mužstva Pavol Šaršala, ktorý koučuje svojich zverencov pol druha sezóny.

Vedie hráčov k tomu, aby si počínali kombinačne a presadzovali sa v koncovke. „V tom ale ešte máme resty.“

Domáci trávnik príliš nevoňal

Prsty v nevyrovnanosti a rozkolísanosti malo i to, že káder je mladý, menej ostrieľaný. Lodivod si zrátal vekový priemer chlapcov, vyšlo mu číslo 22 rokov.

„Pritom na súpiske boli šiesti jednotlivci s ročníkom narodenia 1993. Daktorí sa už pravidelne objavovali v zostave.“

Sabinovčanom príliš nevoňalo domáce prostredie, pričom tréner porovnával, že keď nastúpil ku kormidlu, bolo to presne naopak.

„Predtým sme pred vlastným fanúšikom bodovali a vonku sa trápili. Na jar sa to vyrovnávalo, no v uplynulých kolách sme viackrát túto výhodu premárnili. Možno je to spôsobené psychikou a tým, že máme mladý tím, ktorý sa potrebuje adaptovať na pomery súťaže.“

Viackrát kolektív nedokázal gólovo zúročiť šance, čo si vypracoval. Na tom stroskotal úmysel častejšie bodovať.

„Škoda, že vinou viacerých absencií som neraz nemal možnosť určiť takú zostavu, akú som si predstavoval a musel som kombinovať pri obsadení postov. Napríklad Ľubo Andraščík sa v polovici sezóny vrátil po dlhodobom zranení, odohral pár zápasov a znovu sa zranil,“ dodal kormidelník Sabinova Pavol Šaršala.

Prierez jeseňou

Najlepšie zápasy: Doma s Haniskou a Vysokými Tatrami

Najhoršie zápasy: V Bardejovskej Novej Vsi

Ťahúni tímu: Jednoznačne kapitán mužstva Ján Dlugoš

Úroveň súťaže: Bola porovnateľná s predošlým ročníkom. Svojimi výkonmi trénera zaujala Haniska a V. Opátske

Ambície pred odvetou: Predovšetkým zámerom je doplniť káder skúsenejšími dvoma-tromi borcami a v zimnej príprave podkuť zverencov fyzicky i psychicky pred náročnou jarnou odvetou, keď bude cieľom posunúť sa v tabuľke hore

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.