Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Abritráž prisúdila Šatanovi dvojročný kontrakt za 6,8 mil. USD

TASR|9. aug 2001 o 11:35

Toronto 8. augusta (TASR) - Arbitrážna komisia NHL prisúdila v stredu v kanadskom Toronte slovenskému hokejistovi Buffala Sabres Miroslavovi Šatanovi dvojročnú zmluvu za 6,8 milióna dolárov

. Topoľčiansky rodák sa tak v budúcej sezóne stane najlepšie plateným hráčom Buffala, keď za ročník zinkasuje 3,25 milióna. V sezóne 2002/3 zarobí kapitán striebornej reprezentácie z MS 2000 v Petrohrade 3,55 milióna. V uplynulom ročníku odmenil klub Sabres Slováka za jeho služby mzdou vo výške 2,5 mil. dolárov.

"Sme veľmi potešení, že Miro podpísal na dva roky. Jeho ofenzíva sa výraznou mierou podieľala na úspechoch Buffala v posledných štyroch rokoch a tešíme sa, že v tom bude pokračovať," povedal generálny manažér Sabres Darcy Regier.

Vedenie klubu odmietlo prezradiť, akú sumu pre svojho útočníka navrhovalo, ale podľa zámorských médií je výsledok arbitráže pod vedením Clauda Foisyho podstatne vyšší, ako návrhy Sabres. "Myslím, že Miro očakával vyššie ocenenie, ale my sme taktiež predkladali nižšiu sumu. V každom prípade je to prijateľné," dodal Regier.

V minulej základnej časti NHL nazbieral Šatan 62 bodov za 29 gólov a 33 asistencií. Od svojho príchodu z Edmontonu v marci 1997 zaznamenal 132 gólov a 251 asistencií.

Súvisiace články