Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Aamodt späť po Novom roku, Solbakken po operácii

SITA|Publikované 24. nov 2006 o 13:28

LAKE LOUISE / OSLO 24. novembra (SITA) - Nórsky zjazdár Bjarne Solbakken si pri páde na tréningu pred úvodným zjazdom nového ročníka Svetového pohára v alpských disciplínach v kanadskom Lake Louise pretrhol ...

LAKE LOUISE / OSLO 24. novembra (SITA) - Nórsky zjazdár Bjarne Solbakken si pri páde na tréningu pred úvodným zjazdom nového ročníka Svetového pohára v alpských disciplínach v kanadskom Lake Louise pretrhol väzy v kolene a nadchádzajúca sezóna na lyžiarskych svahoch bude bez neho. Solbakkena previezli urýchlene do nemocnice v Calgary, kde sa ihneď podrobil operačnému zákroku. Zranenia podobného typu si vyžadujú minimálne šesť mesiacov a nezriedka aj rok nútenej pauzy. Dvadsaťdeväťročný Nór má na svojom konte doteraz jedno víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Z najvyššieho stupienka sa radoval v Beaver Creeku v superobrovskom slalome pred tromi rokmi.

Solbakkenov slávnejší kolega Kjetil-Andre Aamodt sa už pomaly zotavuje zo svojho zranenia kolena a do kolotoča Svetového pohára by mal naskočiť po Novom roku. Podľa najnovších informácií sa 35-ročný univerzál predstaví na štarte 12.-14. januára vo švajčiarskom Wengene. Štvornásobný olympijský víťaz si ešte vo februári počas tohtoročného olympijského zjazdu v Sestriere, v ktorom obsadil 4. miesto, poranil chrupavku v ľavom kolene. Krátko na to ešte získal senzačne zlato v super G, no neskôr sa musel podrobiť operácii a odvtedy je rekonvalescent. Aamodt je 20-násobný medailista v súčte svetových šampionátov a olympijských hier. Najcennejších - zlatých kovov má na konte deväť (5xMS a 4xZOH).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.